طرح ضیافت ملی ایثار با حضور دانش آموزان پسر آغاز شد

1087887 فقط خبر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، مراسم افتتاحیه اولین طرح ملی ضیافت ایثار با حضور فردین تقی زاده مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان، عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، پژوهشی برگزار شد. و فناوری ها، حجت الاسلام مصطفی رستمی، رئیس سازمان نمایندگی. مقام معظم رهبری در دانشگاه ها صورت گرفت.

تقی زاده در این خصوص گفت: امسال برای اولین بار چهار طرح ملی در حوزه شاهد و ایثار سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تدوین و برنامه ریزی شد.

مدیرکل دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان افزود: اولین برنامه طرح ضیافت ملی ایثار به منظور آگاهی بخشی، ایجاد زمینه فعالیت های گروهی و شبکه سازی دانش آموزان شاهد و ایثارگر تدوین شد تا شهید ایثارگر. و دانش آموزان ایثارگر از سراسر کشور می توانند با یکدیگر و کانون های ایثار آشنا شوند. و محافل شهدا و دانشجویی را با قوت تشکیل دهند و با همکاری معاونت های فرهنگی دانشگاه ها با توجه به آسیب ها و چالش های موجود برنامه های خود را ارائه دهند، ما نیز از طرح های ملی آنها حمایت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: همچنین طرحی برای تشکیل انجمن کانون های ایثار و شهادت با همکاری دانش آموزان شاهد و ایثارگر در سطح کشور داریم که به عنوان اتاق فکر اداره کل امور شاهد و ایثارگر دانشجویان، سفیران ما در سطح دانشگاه خواهند بود.

مدیرکل دانشجویان شهید و ایثارگر سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: در طرح ضیافت ایثار 400 سهمیه برادران و 400 سهمیه خواهران در نظر گرفته شد که به دلیل کمبود خوابگاه این سهمیه 320 نفر کاهش یافت.

  سرنوشت تلخ عروسی که خلسه بود - یک فکر مدرن

تقی زاده ادامه داد: برگزاری کلاس های آموزشی، زیارت های دسته جمعی و زیارت بارگاه ملکوتی ثامن الحجج(ع)، اقامه نماز کمیل، مسابقات ورزشی شامل فوتسال، تنیس روی میز و طناب کشی و همچنین برنامه های تفریحی به صورت یک روزه. اردو به نیشابور اتفاقا برنامه های این ضیافت خواهد بود

مدیرکل دانشجویی شهید و اعتصارگر سازمان امور دانشجویان همچنین اعلام کرد: دومین طرح ملی در حوزه شهید و اعتصارگر، برگزاری «سومین المپیاد فرهنگی ورزشی دانش آموزان شهید و اعتصارگره» پس از وقفه ای 9 ساله است. به میزبانی دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی اصفهان 2 بخش خواهران و برادران در هفته اول شهریورماه برگزار می شود، بنابراین دانشگاه اصفهان میزبان خواهران و دانشگاه صنعتی اصفهان میزبان برادران دانشجوی شهید و ایثارگر خواهند بود.

وی افزود: سومین برنامه طرح ملی جایزه سردار شهید سلیمانی است که برای اولین بار برای نخبگان دانشگاهی کشور که وارد دانشگاه شده اند اجرا می شود.

تقی زاده ادامه داد: این طرح به منظور کمک به فرزندان شاهد و ایثارگر در آموزش و پرورش و همچنین معرفی شهدا و ایثارگران نخبه ای که بدون سهمیه به مدارج عالی دست یافته اند و مشکلات ناشی از جنگ دارند طراحی و تدوین شد.

وی تصریح کرد: گاهی در فضای عمومی در مورد سهمیه ورودی دانشگاهی که شهید و دانشجویان ایثارگر دارند، پاشش فکری به وجود می آید که درست نیست زیرا این سهمیه تبعیض نیست، بلکه اجرای عدالت برای فرزندان و خانواده شهداست. و دانشجویانی را برای ورود به دانشگاه اختصاص دادند. من آن را اجرای عدالت می نامم زیرا آنها همیشه درگیر مسائل و مشکلات ناشی از جنگ هستند و به این سهمیه نیاز دارند در حالی که سایر دانشجویان این مشکلات را ندارند.

  هیچ گفتگویی با بایدن در مورد انتخابات 2024 - اندیشه معاصر وجود نداشت

تقی زاده افزود: بر اساس طرح جایزه سردار شهید سلیمانی، اگر دانش آموزان شهید و ایثارگر موفق به ادامه تحصیل در 10 درصد برتر کلاس شوند، یعنی. از پایه اول تا سوم می توانند تا پایان تحصیل از بورسیه استفاده کنند.

وی ادامه داد: جشنواره ملی قرآن، فرهنگ و هنر دانشجویان شاهد و ایثارگر سومین برنامه ای است که امسال با همت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری وزارت علوم، تحقیقات اجرا می شود. و فناوری که حامی میدان شهید و ایثار است.

مدیر کل دانش آموزان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان گفت: فقط دانش آموزان شاهد و ایثارگر برای اقلام رایگان در بخش هنری این جشنواره شرکت می کنند اما در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سایر غیر شاهدان. و دانش آموزان ایثارگر نیز می توانند شرکت کنند. این جشنواره نیز از مهرماه و ارسال آثار از ابتدای سال تحصیلی 1401 آغاز می شود.

لازم به ذکر است اولین طرح ملی «ضیافت ایثار» با حضور 320 دانش آموز از سراسر کشور از 6 تیرماه تا 15 مرداد ماه سال جاری به مدت 10 روز در مشهد مقدس برگزار می شود.

انتهای پیام/4167/

دیدگاهتان را بنویسید