طرح سرشماری پناهندگان افغانستان تمدید شد

1076915 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، سید مجید میراحمدی، معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: یک و نیم میلیون مهاجر افغان بدون مجوز اقامت در سرشماری شرکت کردند و از تمدید دو هفته ای سرشماری خبر داد.

میراحمدی گفت: سرشماری اتباع غیرمجاز افغانستان از 15 خرداد تا 1 تیرماه تمدید شد و مهاجران می توانند با آسودگی خاطر بیشتر در این طرح شرکت کرده و کارت اقامت و سفر شش ماهه در ایران دریافت کنند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور افزود: برای اولین بار در جمهوری اسلامی ایران سرشماری از اتباع غیرمجاز به این سبک به منظور به دست آوردن آمار دقیق از تعداد این اتباع و شناسایی آنها در حال انجام است که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.”

میراحمدی با اشاره به جمعیت زیاد مهاجران افغانستانی و مراجعه فشرده مهاجران غیرقانونی به ادارات دولتی و همچنین خدمات حمایتی اتباع خارجی در ایران، ادامه داد: تاکنون بیش از یک میلیون و 500 هزار مهاجر غیرقانونی افغانستان در ایران ثبت شده است.

وی با اشاره به زمان محدود باقی مانده تا پایان سرشماری 16 خرداد گفت: تصمیم داریم برای حفظ آرامش این افراد و کاهش ازدحام مهلت ثبت نام و مراجعه به ادارات را به مدت دو هفته تمدید کنیم.

معاون وزیر کشور خاطرنشان کرد: بنابراین جای نگرانی نیست و مردم می توانند با فرصتی که تا اول تیرماه تمدید کردیم با خیالی آسوده و بدون ازدحام ثبت نام کنند.

میراحمدی با اشاره به تلاش برای افزایش دفاتر پیشخوان دولت ایران در سرشماری اتباع غیرمجاز افغانستانی گفت: شروع شده است، آن را افزایش دهید.

  خبر خوش برای بازیکن استقلال در آستانه دربی / جعفر سلمانی دربی را از دست نمی دهد - اندیشه معاصر

وی همچنین از امکان ثبت و احصای مهاجران غیرقانونی افغانستانی در استان های ممنوعه ورود مهاجران از جمله آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان خبر داد.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید