طرح جدید مجلس برای ازدواج دختران جوان/ اختصاص 6 میلیارد بودجه برای مقابله با آسیب های اجتماعی

974499 فقط خبر

ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری آنا، با اشاره به افزایش اعتیاد در بین جوانان و عملکرد ضعیف نهادهای مقابله با این آسیب ها گفت: این حوزه است. ، زیرا بسیاری از موسسات در این زمینه به صورت موازی فعالیت می کنند.

وی گفت: این مؤسسات موازی از برنامه های خود بی اطلاع هستند و وام های آنها هدر رفته است. به شورای آسیب های اجتماعی ارائه کردیم.

رئیس کمیسیون اجتماعی در ادامه تصریح کرد: 26 نهادی که هر ساله بودجه کلانی برای مقابله با آسیب های اجتماعی دریافت کرده اند و کارشان بی نتیجه است، در بودجه امسال بودجه مستقیمی برای آنها در نظر نگرفته ایم در حالی که بسیاری از من تحت فشار قرار گرفتم. این نهادها، اما کمیسیون اجتماعی در نهایت تصمیم گرفت برنامه ای کار محور را در این زمینه دنبال کند.

اسماعیلی تاکید کرد: 6 هزار میلیارد بودجه در حوزه آسیب های اجتماعی در اختیار شورای آسیب های اجتماعی قرار داده ایم تا اگر نهادی بخواهد بودجه ای دریافت کند با ارائه طرح خود به این شورا و تصویب بودجه لازم را در نظر بگیرد. طرح آن و حتی در صورت لزوم. «بیش از حد معمول بودجه دریافت می کنند، البته به شرطی که نتیجه مطلوب را تضمین کنند.

وی تاکید کرد: با آقای عباسی رئیس سازمان اجتماعی وزارت کشور منصوب به این نهاد نیز مذاکراتی داشتیم.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس درباره آسیب های ناشی از ازدواج دختران جوان نیز تصریح کرد: در این مورد دو موضوع وجود دارد یکی مسائل شرعی و دیگری تدوین قانون جدید که کمیته فرهنگ پیگیر آن است اما این موضوع نظر شخصی من است جامعه ما برای جلوگیری از ازدواج خردسالان به بلوغ رسیده است مگر اینکه جوانان به بلوغ عاطفی و اجتماعی رسیده باشند.

  اندازه بدن چه تاثیری بر طول عمر زنان دارد؟ - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4013/

دیدگاهتان را بنویسید