طراحی موتور جستجوی دانش آموز ایمن “شادبین”

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد؛

19080 784 فقط خبر

وزیر آموزش و پرورش درباره افزایش آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان در دوران همه‌گیری کووید 19 گفت: در دوران شیوع کووید 19 که دانش‌آموزان به فضای مجازی پرتاب شدند، میزان آسیب‌های اجتماعی دانش‌آموزان دو برابر شد که نشانه خوبی نیست.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، یوسف نوری در دومین روز از اولین همایش ملی آسیب شناسی روانی کرونا و مداخلات روانی- اجتماعی گفت: سامانه پایش آسیب های اجتماعی دانش آموزان را داریم. با همکاری وزارت کشور و قوه قضائیه دانشجویان از طریق این سامانه شناسایی و سپس به مشاوران ارجاع می شوند.

طراحی ایمن و شاد موتور جستجو برای دانش آموزان

وزیر آموزش و پرورش همچنین به اهمیت همکاری گروه های غیر رسمی و دولتی و نقش روانشناسان و مشاوران در شناسایی و درمان آسیب های اجتماعی دانش آموزان اشاره کرد و افزود: در حال طراحی بستری برای سنجش نیمرخ روانشناختی دانش آموزان هستیم. 145 تست برای بدست آوردن مشخصات اولیه صورت وجود دارد. همچنین برای بازگشت از فضای خطرناک مجازی، موتور جستجوی امن دانش آموزی «شادبین» را ایجاد کردیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به بررسی های انجام شده توسط وزارت آموزش و پرورش در خصوص حضور در مدارس در دوران شیوع کووید-19، ادامه داد: نتایج این بررسی ها نشان داد که برخی از کشورهای اسکاندیناوی در این ایام تعطیلی ندارند. همه گیری کووید-19 و گاهی در برخی کشورها طولانی ترین دوره غیبت شش ماه بود. اما ما 26 ماه دوام آوردیم.

آموزش مدارس 111 کشور در مقابله با کرونا به صورت چهره به چهره بود

  دختر علی دایی از منشور بازی منصرف نمی شود! + عکس - اندیشه معاصر

نوری در ادامه سخنان خود با اشاره به نتایج مطالعه سازمان بهداشت جهانی مبنی بر اینکه مدارس در دنیا آخرین مکان تعطیل و اولین مکان بازگشایی شده در جهان بوده است، افزود: بر اساس آماری که به دست ما رسیده است. از یونیسف، ما متوجه شدیم که آموزش مدرسه 111 کشور شخصی بود.

با تعطیلی مدارس، 16 درصد از سرمایه گذاری موثر دولت برای دانش آموزان از بین می رود

وزیر آموزش و پرورش به آسیب های اقتصادی، اجتماعی و آموزشی تعطیلی مدارس در دنیا اشاره کرد و توضیح داد: طبق آمارهای جهانی 16 درصد سرمایه گذاری موثر دولت برای دانش آموزان با تعطیلی مدارس از بین می رود.

بقای یادگیری دانش آموزان یکی از آسیب های آموزشی تعطیلی مدارس است

نوری عدم تحصیل دانش آموزان را یکی از آسیب های آموزشی تعطیلی مدارس برشمرد و خاطرنشان کرد: در دوران شیوع بیماری کووید 19 به ویژه در کلاس اول ابتدایی با عدم تحصیل یا عدم ثبت نام در آن مقطع مواجه بودیم و به غیر -دبستانی یا غیر ثبت نامی حدود 40 هزار نفر به این کلاس اضافه شدند که آمار سنگینی است و افت تحصیلی به راحتی در کلاس اول اتفاق افتاد.

گرایش به مدارس بین المللی در همه گیری کووید 19

وزیر آموزش و پرورش همچنین به گرایش به مدارس بین‌المللی در دوران همه‌گیری کووید-19 اشاره کرد و افزود: این اتفاق در زمان همه‌گیری کووید-19 نیز رخ داد که برای ما ضرر است زیرا به هویت کودکان لطمه می‌زند.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید