طراحی مفصل نگهدارنده در و پنجره قابل حمل با مکانیزم تشخیص حادثه / اختراعی که “مرگ آرام” را به ضربه فنی تبدیل می کند.

در مسیر نخبه گرایی (112)/ مخترع جوان به آنا می گوید;

یک دانشجوی دکترای هوش مصنوعی موفق به ثبت اختراع “ترکیب نگهدارنده در و پنجره قابل حمل با مکانیزم تشخیص تصادف” شده است، اختراعی که از نشت گاز طبیعی جلوگیری می کند و قبل از مرگ به خانواده هشدار می دهد.

سرو گورجی پور که چند سالی است در حوزه اینترنت اشیا فعالیت دارد و نویسنده کتابی در این زمینه است و اختراعات متعددی نیز دارد، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: یکی از اختراعات با عنوان «قابل حمل» است. مفصل تعمیر درب و پنجره با مکانیزم تشخیص حادثه» که در حوزه صنعت و اینترنت اشیا بود، توانست مدال نقره جهان را دریافت کند.

وی با اشاره به اینکه اختراع «مفصل قابل حمل برای ایمن‌سازی در و پنجره‌ها با مکانیزم تشخیص حادثه» سابقه خارجی ندارد، گفت: اختراع خارجی نوعی حسگر است که اطلاعات ارائه می‌کند. اما فقط زنگ خطر را به صدا در می آورد و هیچ راه حلی ارائه نمی دهد. محصول ایرانی ما یک راه حل ارائه می دهد. یعنی وقتی متوجه می شود گازگرفتگی اتفاق افتاده است دوباره به اهل خانه خبر می دهد. اگر مسموم و بیهوش باشند، به طور خودکار برق را قطع می کند و به طور هوشمند پنجره ها را باز می کند.

اتصال پشتیبانی قابل حمل برای در و پنجره با مکانیزم تشخیص حادثه

دانشجوی دکتری هوش مصنوعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندایی با بیان اینکه هزینه اولیه تولید «لنگر درب و پنجره پرتابل با مکانیزم تشخیص حادثه» بسیار بسیار کمتر از نمونه خارجی آن بوده است، توضیح داد: هزینه تولید نمونه اولیه آن است. و محصول مورد نظر که به دلیل تعویض های متعدد هزینه تولید انبوه آن در حدود 500 هزار تومان خواهد بود که البته بستگی به شرایط اقتصادی و بسیاری عوامل دیگر مانند افزایش قیمت سنسور دارد.

  ستاره سابق فوتبال ایران، سرمربی بعدی پرسپولیس؟ - اندیشه معاصر

گورجی پور درباره نحوه اختراع خود توضیح داد: اولین جرقه این اختراع زمانی به ذهنم خطور کرد که دیدم بسیاری از مردم استان کردستان دچار مسمومیت با گاز طبیعی شده اند و هیچ سیستمی برای بیدار کردن آنها یا باز کردن درها وجود ندارد تا از این خطر جلوگیری شود. خطر مرگ . لذا با توجه به نیاز جامعه این موضوع به ذهنم رسید و نیازها و کارهای مربوط به پتنت ایشان را مورد ارزیابی قرار دادم.

اتصال پشتیبانی قابل حمل برای در و پنجره با مکانیزم تشخیص حادثه

وی تصریح کرد: اختراع «بست درب و پنجره پرتابل با مکانیزم تشخیص تصادف» وسیله ای کوچک و قابل حمل و برای جلوگیری از نشت گاز طبیعی و هشدار خانواده و ارسال کد اشتراک به سامانه 194 قبل از مرگ بر روی چهره .آن را انجام می دهد و بنابراین هیچ کس نمی میرد. زیرا با لولا و موتور در را باز می کند.

این مخترع جوان درباره وضعیت فعلی اختراع «مفصل قابل حمل برای ایمن‌سازی در و پنجره‌ها با مکانیزم تشخیص حادثه» به آنا گفت: ما نمونه اولیه را ساختیم. اما با توجه به اینکه باید از چندین نهاد و سازمان مانند سازمان استاندارد مجوز می گرفتیم، اکنون در حال گرفتن مجوزهای مربوطه هستیم.

گرجی پور قرار گرفتن در کانون رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک را شانس بزرگی برای خود و این مرکز را یکی از بهترین مراکز رشد دانست و افزود: اگر جوانانی هستند که اختراعی داشته باشند و بخواهند بله در مرکز رشد تاسیس شود، مرکز رشد دانشگاه آزاد است. اما جدیت، تصمیم گیری درست و به ویژه تسهیل گری مناسب برای انجام کارها به این شکل مانند مرکز رشد دانشگاه آزاد ندیدم.

  4 + 1 اعضا با ایالات متحده ملاقات می کنند

دانشجوی دکتری هوش مصنوعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج با تشکر از حمایت های معنوی و مالی کارکنان این دانشگاه خاطرنشان کرد: مدال نقره ای که کسب کردم یک مدال نقره جهانی بود و امیدوارم بتوانیم این مدال را به یک مدال تبدیل کنیم. مدال طلای استان کردستان در سال آینده.

اتصال پشتیبانی قابل حمل برای در و پنجره با مکانیزم تشخیص حادثه

انتهای پیام/4062/

دیدگاهتان را بنویسید