طراحی تخت آبی با امکان کنترل دما / برداشت 10 برابر برنج با باغچه های هوشمند آپارتمانی

1076874 فقط خبر

سیده مریم پاکزاد دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد انزلی در گفت وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، محصول باغ هوشمند، تخت و تشک آب طبی را ارائه کرد. گیلان در حال ساخت است و دستگاه هنوز به طور کامل ساخته نشده است. 137 میلیون تومان برای ساخت نمونه اولیه پیش بینی شده است.

وی افزود: در حال حاضر این تخت از شرکت ایران اینتکس وارد شده و تنها یک بار مصرف دارد و همچنین دارای بخاری است که فقط آب را گرم می کند.

دانش آموز گفت: تختی که ما می چینیم هم می تواند ماساژ داده شود و هم خنک شود، یعنی شما تب دارید و باید دمای بدن خود را کاهش دهید یا فردی هستید که به هوای گرم عادت کرده اید. یعنی گزینه های کاملا متفاوتی وجود دارد که چند ساعت و در چه دمایی به این آب بدهید و روی آن بخوابید و از آن استفاده کنید.

وی ادامه داد: چند سال پیش برای یک نفر مدل ساختیم اما با توجه به نیاز بازار و تحقیقاتی که انجام دادیم، عموماً دیدیم که خانواده ها ترجیح می دهند تخت دو نفره تهیه کنند و از نظر فنی بسیار متفاوت بود و شرایط آنها. بسیار متفاوت هستند.”

پازکاد با اشاره به اینکه این ایده قبلا اصلاح شده است، گفت: پیش بینی طرح اولیه تخت دونفره، کنترل چه گزینه هایی، ساختار فنی آن، چه قطعاتی استفاده می شود. وقتی به این مرحله رسید ارائه کردیم و خوشبختانه مورد تایید قرار گرفت.

وی افزود: برای سالمندان زمانی که مجبورند مدت طولانی در رختخواب بخوابند با ماساژ از زخم ها در برابر دراز کشیدن محافظت می کند. این تخت شرایطی دارد که مدتی روی آن می خوابید، زخم بستر نمی شوید و احساس می کنید روی آب دراز کشیده اید.» رویای شگفت انگیزی که ساخته و زندگی نمی شود تا زمانی که به وسیله ای فوق العاده تبدیل شود.

  قیمت خودروهای ایران خودرو امروز دوشنبه 10 فروردین 1401 + جدول - اندیشه معاصر

این دانش آموز در تشریح کاربرد این تخت گفت: برای کارمندی که خسته و نشسته از سر کار به خانه می آید و یا برای کشاورز که زحمت کشیده و به مزرعه برگشته برای همه اقشار مناسب است.

وی افزود: سیستم کنترل و گرمایش آن مشابه سیستمی است که در حال حاضر استفاده می شود. به صورت اسپلیت اما با انرژی کمتر بیرون از اتاق می ماند و می توانید با ریموت کنترل های الکترونیکی هوشمند آن را کنترل کنید و همچنین آن را کنترل کنید تا نزدیک تخت کار کند.

پازکاد با اشاره به اینکه این تخت دارای جک است که داخل کمد می رود و زمانی که نمی خواهید از آن استفاده کنید داخل کمد می شود، گفت: در کنار این کمد یک مخزن آب 300 لیتری وجود دارد. مشکل تخت های آبی الان این است که تخت را جمع می کنید، دیگر نمی توانید به این راحتی آن را جابجا کنید، اگر تخت ما در عرض 30 دقیقه کاملاً داخل کمد شود، نه آب است، نه تخت وسط اتاق. نه

وی ادامه داد: گزینه دیگری هم وجود دارد و آن این است که وقتی فردی از حالت آبی خسته شده و علاقه ای به استفاده از نوع آب خود ندارد، بتواند از بستر به صورت عادی استفاده کند.چون سلیقه ها متفاوت است. یک نفر از 24 ساعت استفاده می کند، یک نفر می خواهد 2 ساعت استفاده کند، برای انتخاب تخت هم این گزینه را تعریف کرده ایم.

این دانشجو در خصوص هزینه خرید این تخت خاطرنشان کرد: سال گذشته طرح را ارائه و قیمت مصرف کننده را 15 میلیون تن برآورد کردیم. در حال حاضر احتمالا گرانتر می شود، اما در تولید انبوه قیمت آن تغییر زیادی نخواهد کرد.

  آخرین آمار تاج و واکسیناسیون در جهان در 6 دسامبر 1400 - اندیشه مدرن

وی با بیان اینکه از نظر میزان حمایت از دانشگاه آزاد اسلامی جزو اولین شرکت هایی هستیم که در مرکز رشد دانشگاه بندرانزلی تاسیس شده است، گفت: از سوی واحد آزمایشگاه و سیستم اداری در اختیار ما قرار گرفت. “در آینده، این به ما کمک می کند تا در مورد بازاریابی پارک علم و فناوری بحث کنیم.

پازکاد گفت: پروژه هایی که از هسته به واحد و سپس به دانش بنیان تبدیل می شوند این است که در مرحله اصلی فقط باید روی ساخت و ساز تمرکز کنیم، وقتی دانش بنیان شدیم باید به سمت بازاریابی و بزرگ‌ترین کمکی که معمولاً در مراکز پارک به‌ویژه گیلان انجام می‌شود. «این مرحله است که در مرحله بازاریابی تولید انبوه مدیریت و سرمایه‌گذاری می‌کند.

وی در خصوص ایده باغ هوشمند خاطرنشان کرد: پروژه مشابهی در کشورهای دیگر انجام شده اما در داخل کشور انجام نشده است. در گیلان و مازندران به دلیل شرایط آب و هوایی تغییرات زیادی در کاربری زمین داریم. باید سرانه غذا برای مردم فراهم کنیم. و ما یک ایده برای آن داریم.

به گفته این دانشجو، ایده ما نصب یک جعبه بتنی در زیرزمین یا سرداب است، این کار باید در زیر آپارتمان امکان پذیر باشد، ما به صورت قفس بدون دخالت انسان کار می کنیم. ما آن را در یک سیستم مکانیکی الکتریکی قرار می دهیم.

وی افزود: با کمک آب و سیستم هیدروپونیک (هیدروپونیک) که ریشه در آب است و مواد غذایی از طریق ریشه به گیاه می رسد، کشت برنج به این روش را در دستور کار داریم اما قابل اجرا است. به بسیاری از محصولات دیگر: «در آن قفس‌های بتنی که در زیرزمین دفن می‌شوند، گیاه را از صفر تا 100 تولید و برداشت می‌کنیم و سپس محصول دوباره به صورت مکانیکی با دستگاه‌های مکانیکی برداشت می‌شود.

  دو برابر تعداد آثار به جشنواره بین المللی شعر خوزه - اندیشه معاصر

پاکزاد ادامه داد: در هر 18 مترمربع سالانه 300 کیلوگرم برنج سفید دریافت می کنیم. معمولا برنج یک بار برداشت می شود، اما طبق تصور ما از یک گیاه کاشته شده 10 بار برداشت می کنیم. این به شما امکان می دهد در هر مکانی به چند متر زیرزمین دسترسی داشته باشید، چه در زیر یک آپارتمان یا در بیابان (به جز در یک کوه سنگی). شما می توانید این فرهنگ را شروع کنید.

وی در خصوص شرکت در رویداد گام دوم دانشگاه، آن را رویدادی بزرگ و بسیار خوب توصیف کرد و گفت: و به دلیل حضور سرمایه گذاران و به دلیل اینکه می توانیم با ارتباطات و افرادی که ما را در اجرای پروژه یاری می کنند ملاقات کنیم. و سرعت کار ما رو به افزایش است، حرکتی که در دانشگاه انزلی انجام داده ایم باعث رشد چشمگیر این واحد در آینده خواهد شد.

گفتنی است دومین رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی با شعار «عصر امید» از 8 تا 11 خردادماه در مصلای تهران برگزار می شود و میزبان 3000 شرکت دانش بنیان، آزمایشگاه و زیرساخت، گروه پژوهشی و پژوهشی است. استارت آپ.

انتهای پیام/4167/

دیدگاهتان را بنویسید