طاعونی که رابطه جنسی گذرا به ذهن شما می آورد – یک فکر مدرن

علاوه بر خطراتی مانند ابتلا به بیماری های مقاربتی، بارداری ناخواسته، تجاوز جنسی یا سایر آزارهای جنسی. افرادی که در زندگی رابطه جنسی کوتاه مدت دارند، عواقب عاطفی را تجربه می کنند که پس از پایان رابطه برای مدت طولانی در فرد باقی می ماند. ایجاد چنین روابطی در دانشگاه می تواند آینده تحصیلی و کاری جوانان را تحت تاثیر قرار دهد و در محل کار نیز به همان اندازه فاجعه بار باشد. مطالعه رفتار جنسی به اندازه کافی دشوار است. اما وقتی صحبت از رابطه جنسی انتقالی یک شبه و خارج از یک رابطه جدی و طولانی مدت می شود، کار حتی دشوارتر می شود. غم و اندوه، خجالت، خجالت و خاطرات بد ناشی از این روابط جنسی بر عزت نفس فرد تأثیر می گذارد.

رابطه جنسی ایده آل چقدر است؟

در عین حال، افراد دیگر در جهت مخالف در این رابطه افزایش می یابند. اگرچه اکنون در قرن بیست و یکم هستیم، بسیاری از هنجارهای اجتماعی ما هنوز با قرن بیستم مرتبط هستند. استاندارد دوگانه قدیمی هنوز هم زنان را تحقیر می کند و مردانی را که عادت به رابطه جنسی زودگذر دارند سرزنش می کند یا فراموش می کند. به گفته محققان، پذیرش بیشتر رابطه جنسی موقت توسط مردان قطعاً مبنای بیولوژیکی دارد، اما راهی برای جدا کردن بیولوژی از اثرات اجتماعی-فرهنگی وجود ندارد، زیرا هر دو عمیقاً به یکدیگر وابسته هستند و غیره.

از بحث تفاوت های جنسیتی که بگذریم، در مورد پیامدهای عاطفی ناخواسته رابطه جنسی انتقالی چه می دانیم؟
محققان این اثرات را بی شمار می دانند. ابتدا به عامل آسان اشاره می کنند. علیرغم جریان پیام هایی که در رسانه ها در مورد ایمنی رابطه جنسی موقت می خوانید، این ارتباط این احساس را ایجاد می کند که استانداردهای داخلی خود را در صورتی که مورد پسند شما نباشد، زیر پا گذاشته اید. احساس فشار برای چنین رابطه ای صرفاً به این دلیل که سایر افراد جامعه نیز همین کار را می کنند، می تواند عملکرد شما را تحت فشار قرار دهد و در آینده شما را در معرض اختلال عملکرد جنسی قرار دهد.

  عکس لاکچری شهرزاد کمال زاده با یک میلیارد عینک آفتابی! - اندیشه معاصر

سایر واکنش‌های رایج عبارتند از پشیمانی، نارضایتی، سردرگمی، خجالت، گناه، و اعتماد به نفس پایین، در حالی که دیگران مشکلاتی مانند تکبر، استرس، هیجان و احساس عشق را گزارش می‌کنند. در طول این رابطه مناسب‌ترند و بعد از رابطه منفی می‌شوند.) محققان رابطه بین سلامت روان و رابطه جنسی کوتاه‌مدت با روان شما چه می‌کند؟ شرکت کنندگان در مطالعه که قبلاً افسرده نبودند، پس از وارد شدن به چنین روابطی، علائم افسردگی و تنهایی بیشتری را نشان دادند.

دسته دیگری از عوامل خطر جنسیت ناشناخته است. یک مطالعه نشان داد که تقریباً نیمی از زنان مورد بررسی گفتند که رابطه جنسی محافظت نشده داشتند و الکل و مواد مخدر علت اصلی آن بودند. بیشتر تحقیقات انجام شده در مورد روابط بهداشتی و رابطه جنسی موقت بر اساس نمونه های کوچک است که همه آنها توسط کالج ها جمع آوری شده اند. اما مقاله ای از دانشگاه ایالتی ساکرامنتو نشان داد که بیش از 3900 دانشجو در 30 کالج در ایالات متحده مورد بررسی قرار گرفتند که همگی دگرجنس گرا و دارای پیشینه های قومی و اجتماعی متفاوت هستند.

از شرکت‌کنندگان خواسته شد که در 30 روز گذشته چندین بار رابطه جنسی با فردی را که کمتر از یک هفته می‌شناختند، گزارش دهند. برای ارزیابی سلامت خود، از شرکت کنندگان خواسته شد تا عزت نفس، سطح رضایت از زندگی، احساس عملکرد مثبت و احساس خودآموزی خود را ارزیابی کنند. برای ارزیابی سرخوردگی روانی افراد، از شرکت کنندگان خواسته شد تا سطوح افسردگی، استرس عمومی و استرس اجتماعی خود را گزارش کنند. نتایج نشان می‌دهد که درصد نسبتاً بالایی از دانش‌آموزان در ماه قبل (11 درصد) رابطه جنسی موقت داشته‌اند که بیشتر آن‌ها مرد (6/18 درصد) و تعداد کمتری زن (4/7 درصد) بودند.

  ماجرای تیراندازی هولناک به یک افسر پلیس در تهران - تفکر مدرن

این تفاوت مشابه نتایج سایر مطالعات انجام شده در این زمینه است و ممکن است تفاوت واقعی بین جنسیت ها را نشان دهد و بر اساس زیست شناسی است. از سوی دیگر، این تفاوت ممکن است منعکس کننده تأثیرات اجتماعی متفاوتی باشد که بر آسایش افراد در چنین روابط و شناختی تأثیر می گذارد. همانطور که پیش بینی می شد، افرادی که روابط موقت بیشتری داشتند، اختلالات روانی بیشتری داشتند. دانش‌آموزانی که اخیراً چنین روابطی داشته‌اند سطوح پایین‌تری از عزت نفس، رضایت از زندگی و شادی را نسبت به دانش‌آموزانی که در ماه گذشته رابطه جنسی موقت نداشته‌اند گزارش می‌کنند.

و دانش آموزانی که اخیرا رابطه جنسی کوتاه مدت داشته اند، به دلیل سطح افسردگی و اضطراب، میزان ناراحتی بیشتری دارند. برخلاف تصور اینکه مردان با چنین روابطی مشکلی ندارند، اما زنان مشکلی دارند، در این تحقیق تفاوت جنسیتی وجود ندارد. داشتن رابطه جنسی واقعی با یک غریبه به جای شریک یا دوست می تواند سلامت روان و اعتماد به نفس زن و مرد را تضعیف کند. اما این مطالعه مرتبط است و ما نمی دانیم که آیا سلامت روانی ضعیف تر باعث می شود فرد بیشتر جذب این نوع رابطه جنسی زودگذر شود یا خیر.

تنها راه برای بررسی مستقیم رابطه بین جنسیت انتقالی و سلامت روان، انجام یک مطالعه طولی است، اگرچه این مطالعه ممکن است کامل نباشد. افرادی که به دنبال فرصت‌هایی برای رابطه جنسی زودگذر هستند، به‌ویژه افرادی که تحت تأثیر الکل و مواد مخدر هستند، می‌توانند با یک سری احساس تنهایی، افسردگی و استرس اجتماعی کنار بیایند و به همین دلیل سعی می‌کنند با این روابط موقتاً این مشکلات را کاهش دهند. نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که اگرچه جنسیت، زیست‌شناسی یا ترکیبی از هر دو ممکن است مردان را بیشتر به دنبال چنین روابطی (یا حداقل گزارش) کند، اما ارتباط بین سلامت روان و وجود این رابطه در زنان و مردان است. یکسان. علاوه بر این، این واقعیت که این مطالعه به رابطه جنسی گذرا (با یک غریبه در یک ماه گذشته) اشاره دارد، تنها در جمعیتی قابل بررسی است که به دلیل سطوح بالاتر تحریک پذیری بیشتر مستعد تماس جنسی هستند و موقتی هستند. در این مرحله، عوامل سلامت روان ممکن است روابط اجتماعی یا بیولوژیکی را برای از بین بردن اثرات جنسیت زیر و رو کنند.

  فال روزانه برای امروز 18 خطر 1400 - تفکر مدرن

نتیجه:
ما باید توجه بیشتری به رابطه جنسی انتقالی در همه سطوح داشته باشیم، از مردان و زنان جوانی که مایل به داشتن رابطه جنسی هستند گرفته تا والدین، کارکنان دانشگاه و متخصصان بهداشت روان. اگر قبلاً چنین رابطه ای داشته اید، نتایج مطالعه نشان می دهد که چگونه این رابطه می تواند بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد. همه ما به دنبال یک رابطه خوب و رضایت بخش هستیم و با درک خطراتی که این رابطه جنسی زودگذر می تواند برای سلامتی شما داشته باشد، می توانید شانس بیشتری برای یافتن یک رابطه پایدار به خود بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید