ضرورت ایجاد مراکز تجاری مشترک در تهران و کازان برای تسهیل روابط اقتصادی

30158 782 فقط خبر

این موضوع در نشست خبرچین با رئیس جمهور تاتارستان مطرح شد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، محمد مخبر عصر امروز (سه شنبه) در دیدار «رستم مینی خانوف» رئیس جمهور تاتارستان، اظهار داشت: ایران و تاتارستان ظرفیت عظیمی برای توسعه روابط دوجانبه دارند و می توانند سطح تجارت خود را ارتقا دهند. روابط و حوزه های صنعتی ، ترویج انرژی، علم و فرهنگ است.

معاون اول رئیس جمهور همچنین به روابط صمیمانه و نزدیک جمهوری اسلامی ایران و روسیه اشاره کرد و گفت: تهران و مسکو برنامه های مشترکی برای توسعه همکاری ها در بخش ترانزیتی تدوین کرده اند و تاتارستان نیز می تواند در این زمینه با ایران همکاری کند.

مخبر ساخت مراکز تجاری مشترک در ایران و تاتارستان را گامی در جهت تسهیل روابط تجاری و اقتصادی فیمابین می داند و می افزاید: ساخت این مراکز بسترهای لازم را برای گسترش همکاری ها در بخش خصوصی فراهم می کند.

رستم مینی خانوف رئیس جمهور تاتارستان با اشاره به بازدید امروز خود از مپنا و ایران خودرو گفت: علاقه مندیم از دانش و توانمندی های ایران در زمینه های مختلف استفاده کنیم و همکاری های مشترک را آغاز کنیم.

رئیس جمهور تاتارستان همچنین بر حل مشکلات بانکی و فراهم کردن بسترهای لازم برای تامین مالی پروژه های مشترک در حوزه های مختلف کشاورزی و صنایع غذایی تاکید کرد و افزود: تاتارستان به توانایی و ظرفیت بخش خصوصی در ایران علاقه مند است. حوزه صنایع غذایی و استفاده از کشاورزی و صنعت.

وی همچنین خواستار تبادل معلم و دانش آموز بین ایران و تاتارستان شد و آمادگی کازان را برای توسعه همکاری های فرهنگی و مذهبی با کشورمان اعلام کرد.

  قوه قضائیه بیشتر به پرسپولیس لطمه زد یا استقلال؟ - اندیشه معاصر

دیدگاهتان را بنویسید