صنعت پورن با زندگی ما چه می کند – یک تفکر مدرن

صنعت پورنوگرافی علیرغم تاثیرات نگران کننده ای که بر سلامت جسمی و روحی بازیگران و مخاطبان خود دارد، همچنان یکی از پرطرفدارترین صنایع در جهان است و مردم آگاهانه یا ناآگاهانه به طور مداوم شاهد تاثیرات منفی این نوع فیلم ها بر سینمای ایران هستند. روان و روابط عاطفی و جنسی که از خود به جا می گذارند جذب این فیلم ها می شود و با آنچه در این فیلم ها ارائه می شود همراه می شود تا جایی که این صحنه های اغراق آمیز را جزئی از واقعیت تصور می کنند. این صنعت پول زیادی به جیب سرمایه گذاران می ریزد و کم کم دنیایی پر از تلخی و بی رحمی را به مخاطبان حرفه ای خود هدیه می دهد.

علاقه به تماشای این فیلم ها ربطی به جنسیت و سن ندارد. حتی با تسخیر عصر کنونی فضای مجازی، ازدواج دلیلی برای عدم تمایل به تماشای این فیلم ها نیست. اگرچه روانشناسان نسبت به پیامدهای منفی تماشای مداوم و در نهایت اعتیاد به این فیلم ها هشدار می دهند، اما مخاطبان چندان پذیرای تحلیل های علمی نیستند.

با دکتر فاطمه آذرتاش، روانشناس و مدیر تیم سلامت جنسی انجمن ازدواج و خانواده درباره تاثیر تماشای فیلم های مستهجن بر زندگی و روابط فیزیکی و عاطفی افراد گفت و گو کرده ایم.

تاثیر تماشای پورن بر دختران و پسران

آذرتاش به سلامت نیوز گفت: پورنوگرافی از کلمه پورنوگرافی گرفته شده است، پورن به معنای فاحشه و گرافیک به معنای نوشتن است و سابقه طولانی در زندگی بشر دارد. نقوش درون غارهای حاوی روابط جنسی بعدها به عکس و امروزه به فیلم تبدیل شد و این صنعت روز به روز در حال رشد است. دلیل رشد صنعت پورنوگرافی در عصر امروز در دسترس بودن آن است، به این معنی که امروزه در هر کجا که هستید و در هر زمانی از شبانه روز می توانید از طریق اینترنت به این ویدئوها دسترسی داشته باشید. دوم، دسترسی به این ویدئوها بسیار ارزان است، در حالی که اگر می خواهید با شخص دیگری رابطه جنسی داشته باشید، باید زمان و هزینه بیشتری صرف کنید.

وی ادامه می دهد: افراد نیز می توانند در خانه و حتی با حضور همسرشان در خانه به این نوع فیلم ها روی گوشی خود دسترسی داشته باشند و هیچکس از کاری که شما انجام می دهید مطلع نمی شود. موضوع دیگر این است که مردم فکر می کنند تماشای این نوع فیلم ها کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی در روابط واقعی است، به خصوص افرادی که وسواس دارند و دیگر نگران مریض شدن یا نبودن آنها نیستند. مشکل دیگر تنوع است، به این معنا که فرد با ورود به فضاهای مجازی مختلف می تواند با محتوای جنسی متفاوتی مواجه شود. اینها دلایل علاقه بیشتر مردم به پورنوگرافی است.

پورنوگرافی از کلمه پورنوگرافی گرفته شده است، پورن به معنای فاحشه و گرافیک به معنای نوشتن است و سابقه طولانی در زندگی بشر دارد. نقوش درون غارهای حاوی روابط جنسی بعدها به عکس و امروزه به فیلم تبدیل شد و این صنعت روز به روز در حال رشد است. دلیل رشد صنعت پورن در عصر امروز دسترسی به آن است

مدیر سلامت جنسی انجمن ازدواج و خانواده گفت: تحقیقات نشان می دهد زمانی که فردی با این صحنه ها زود مواجه می شود، اگر دختر باشد، تخیلات تجاوز، سلطه گری، ضرب و شتم و بازداشت در او ایجاد می شود. و باعث رفتار مجرمانه و آزار جنسی دیگران در پسران می شود. محققان بر این باورند که ماهیت پورنوگرافی به گونه ای است که نمی توان آن را یک مشکل ثابت در نظر گرفت، اما سیال است، به این معنی که ادراک هر فرد تا حد زیادی به زمینه فرهنگی که فرد در آن بزرگ شده و به اندام های داخلی خود فرد بستگی دارد. شخصی. عوامل. یعنی ممکن است یک نفر محتوایی را پورنوگرافیک بیابد و دیگری ممکن است آن محتوا را پورنوگرافیک نبیند.

  عکس | واکنش تند رامبد جوان به خبر جدایی از نگار جواخریان - تفکر مدرن

مردان 5 برابر بیشتر از زنان مستعد تماشای فیلم های مستهجن هستند

وی گفت: مردان سه تا پنج برابر بیشتر از زنان مستعد دیدن فیلم های مستهجن هستند و افراد مجرد نیز بیشتر از افراد متاهل این کار را انجام می دهند. این علاقه در افراد تنها که احساس تنهایی می کنند یا مهارت های ارتباطی ندارند و منزوی هستند نیز بیشتر از سایر افراد تنها دیده می شود.

به گفته آذرتاش، پورنوگرافی اغلب با افسردگی، اضطراب، مشکلات ارتباطی، صمیمیت، انزوا، کاهش رضایت جنسی، کاهش علاقه به فعالیت جنسی آفلاین، عملکرد ضعیف نعوظ در حین مقاربت، عدم برانگیختگی جنسی، رفتار پرخطر و شرم همراه است. اختلال عملکرد مربوط به کار، عملکرد اقتصادی و جنسی است.

او می گوید: «سوررئالیسم یکی از مفاهیم کلیدی است که در نظریه بودریار مورد توجه قرار گرفته است و یکی از حوزه هایی که سوررئالیسم در آن ریشه عمیقی دارد، مسائل جنسی است. تماشای فیلم های پورن سه نوع سوررئالیسم را در فرد ایجاد می کند: سوررئالیسم رابطه ای، سوررئالیسم تجربه شده و سوررئالیسم بعدی.

وی گفت: تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که برای مدت طولانی در معرض پورنوگرافی قرار می‌گیرند پس از چند هفته از عملکرد جنسی، ظاهر و هیکل همسر خود رضایت کمتری پیدا می‌کنند که منجر به دلبستگی کمتری به شریک زندگی خود می‌شود. آنها این کار را به این دلیل انجام می دهند که این فیلم ها با ارزش های پایدار و روابط جنسی صمیمی به ویژه در ازدواج ناسازگار است و لذت جنسی بدون تعهد و مسئولیت در ازدواج را ترویج می کند. هم زن و هم مرد با مصرف فیلم های مستهجن پذیرای رابطه جنسی قبل از ازدواج هستند و به مرور زمان علاقه افراد به ازدواج کاهش می یابد و در صورت ازدواج، ازدواج آنها بسیار کوتاه می شود و نمی خواهند بچه دار شوند. زیرا کودک در روابط جنسی کوتاه مدت و روابطی که مبتنی بر لذت جنسی است، جایی ندارد.

وی افزود: تماشای این فیلم ها این باور را در افراد ایجاد می کند که الگوبرداری از روابط ارائه شده در آنها می تواند رضایت مطلوب را در افراد ایجاد کند. آنها فکر می کنند که اگر مانند بازیگران این فیلم ها رابطه جنسی داشته باشند، بسیار لذت خواهند برد.» وقتی مردی از مدل های ارائه شده در این فیلم ها استفاده می کند و به لذت مطلوب نمی رسد، شریک جنسی خود را مقصر و ناخواسته می داند و فکر می کند شریک جنسی خود را تغییر دهد. این مشکل باعث می شود که افراد در مجردی از ازدواج بترسند و فکر کنند ممکن است وقتی ازدواج می کنند، شوهرشان تمایلی به پیروی از این الگوها نداشته باشد و از آنها لذت ببرد. این سوررئالیسم رابطه ای یا سوررئالیسم رابطه ای است. به عبارت دیگر، این افراد در نهایت به دنبال تنوع برای لذت بردن از لذتی هستند که در فیلم ها ارائه می شود.

  امنیت زیرساخت ها در قلب همه امور کشور قرار دارد

اعتیاد به پورنوگرافی منجر به انحراف جنسی می شود

آذرتاش بیان می کند: سوررئالیسم تجربی نیز دو دسته را در نظر می گیرد: ماجراجویی جنسی و تخیل جنسی دائمی که منجر به تحریک جنسی دائمی او می شود. در واقعیت تجربی، فرد می‌خواهد فیلم‌هایی را که تماشا می‌کند به زندگی واقعی بیاورد و به این موضوعات به شیوه‌های متفاوت و تا حدودی متفاوت نگاه می‌کند. نتایج نشان می دهد که دلیل این امر این است که خاطرات و تجربیاتی که در هنگام تحریک احساساتی مانند برانگیختگی جنسی توسط غده آدرنالین در مغز رخ می دهد و به سختی پاک می شود، که فرد را تا حدودی به پورنوگرافی معتاد می کند.

پورنوگرافی اغلب با افسردگی، اضطراب، مشکلات ارتباطی، صمیمیت، انزوا، کاهش رضایت جنسی، کاهش علاقه به فعالیت جنسی آفلاین، عملکرد ضعیف نعوظ در حین مقاربت، عدم تحریک جنسی، رفتار پرخطر، شرم و احساس گناه و اختلال مرتبط است. به دستاوردهای کاری، اقتصادی و جنسی یک فرد.

وی می افزاید: این برانگیختگی های جنسی، خاطرات قوی از تجربیات گذشته در مغز فرد ایجاد می کند و دائماً او را به صورت اروتیک تحریک می کند. ممکن است مرد با این تخیلات خودارضایی کند که این امر برانگیختگی جنسی و ارگاسم را نیز افزایش می دهد. سکس صحنه و ماجراجویی خاصی را به دنبال دارد. اولین ماجراجویی استفاده از اینترنت برای جستجوی موضوعات متنوع تر و خشونت آمیزتر است و در این بین اتاق های گفتگو ساده ترین راه برای ایجاد عادت در فرد است.

به گزارش آذرتاش، زمانی که انسان مدام در حال تماشای این فیلم ها است، این مدل ها در ذهنش تثبیت می شود و دیگر تمایلی به برقراری ارتباط از راه های دیگر ندارد. از طرف دیگر، ساختن این مدل ها یا تغییر شریک جنسی، برای فرد دچار توهم رضایتی ایجاد نمی کند.

این روانشناس خانواده می گوید: وقتی با این افراد صحبت می کنید، آنها می گویند که مثل داشتن رابطه جنسی با من است و به همان اندازه که رابطه جنسی برقرار می کنند سیری ناپذیر هستند زیرا پورنوگرافی از صنایع مختلفی استفاده می کند و باعث جذابیت بیشتر روابط از آنچه واقعا هستند می شود. . همانقدر که انسان در دنیای واقعی با افراد مختلف ملاقات می کند اما زیبایی های اغراق آمیز را در این فیلم ها نمی بیند، قطعا باعث سرد شدن او نسبت به دیگری می شود، دائماً افراد مختلف را تجربه می کند، اما لذتی که در این فیلم ها به وجود می آید. دید که برای او ساخته نشده و تبدیل به نوعی کمال گرایی شد، زیرا در فیلم ها ارتباط بی عیب است، در این فیلم ها مرد نعوظ کافی و قوی دارد، مدت زمان رابطه جنسی عالی است و شریک جنسی او از سادگی لذت می برد. . ارتباط واقعی همه چیز نمی تواند کامل باشد تا در انسان رضایت ایجاد نشود.

  این تیم ها استقلال را زمین گیر می کنند / پرسپولیس به نوعی قهرمان می شود / خط به اسکوچیچ بازیکنان حرف های او را نمی خوانند - اندیشه معاصر

وی بیان می کند: در بسیاری از این فیلم ها از محتوایی استفاده می شود که دارای روابط جنسی انحرافی، نامتعارف و بیمارگونه است و همین امر منجر به شکل گیری یک الگوی غیرعادی و انحرافی در انسان می شود و در نتیجه باعث انحراف جنسی نیز می شود.

تاثیر پورنوگرافی بر کاهش عزت نفس زنان

آذرتاش در توضیح سوررئالیسم بیان می کند: در این نوع سوررئالیسم، زن به عنوان کالای مصرفی معرفی می شود. از نظر ظاهری، استایل و زیبایی بدن او مواردی است که اخلاق و ارزش های متعالی انسانی و در نتیجه ارزش زن را در رابطه جنسی تنزل می دهد. کالاها این دیدگاه، ارتباط عاطفی را از رابطه جنسی جدا می کند، به طوری که دنبال کنندگان فیلم های پورن تنها به ارضای نیازهای جنسی خود می اندیشند و علاقه ای به نیازهای طرف مقابل ندارند. در این شرایط رابطه جنسی بدون محبت و نوازش صورت می گیرد.

«دیدن این گونه فیلم‌ها باعث می‌شود زنان مصرف خود را بپذیرند و استانداردها و نیازهایشان تغییر کند و اگر این معیارها را نداشته باشند، احساس بی‌فایده بودن می‌کنند و مدام روی بدن خود کار می‌کنند، یعنی به دنبال انواع جراحی‌های زیبایی هستند. او گفت: به استانداردهای تعیین شده در پورن نزدیک تر شوید و احساس ارزشمندی کنید.

این کارشناس سلامت جنسی گفت: ما نیازی به تماشای این فیلم ها نداریم، اما برخی از افراد تصور می کنند که تماشای این فیلم ها می تواند آموزش جنسی را دریافت کند، اگر آنها فقط استانداردهای غیر واقعی را به مردم تحمیل کنند. عزت نفس انسان را کاهش می دهند، انحرافات جنسی را به انسان می آموزند و الگوها و معیارهای نادرستی را در ذهن او ایجاد می کنند و هیچ فایده ای برای انسان ندارند.

وی علت علاقه مندی به تماشای این نوع فیلم ها را در کشورمان به دلیل ناآگاهی جنسی بیان می کند و توضیح می دهد: در کشور ما آموزش های جنسی مناسبی ارائه نمی شود، در حالی که زوج هایی که قصد ازدواج دارند باید قبل از ازدواج این آموزش ها را به صورت رسمی داشته باشند و این آموزش را انجام نمی دهند. این ویدیوها را تماشا کنید تا برخی از رفتارها و موقعیت ها را یاد بگیرید. لازم به ذکر است که این فیلم ها نمی توانند روابط جنسی را ترویج کنند، مگر اینکه مردم را منحرف کنند.

وی خاطرنشان می کند: مشاهده این گونه ویدئوها یک عملیات مخفیانه است و در کشور تحقیقی در این زمینه نداشته ایم که بخواهد آماری ارائه کند اما آمار جستجوی کلمه جنسیت در سایت ها بیشترین آمار را دارد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1261454

دیدگاهتان را بنویسید