صعود 4 تکواندوکار ایرانی به فینال آسیا

1069232 فقط خبر

دومین روز از بیست و پنجمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا به تکواندوهای اوزان 58 و 74، 49 و 62 پوند بانوان اختصاص دارد که هر دو تکواندو بانوان و آقایان هستند. دو نماینده ایران به دیدار نهایی راه یافتند.

مهدی حاج حاج موسایی در وزن 58 کیلوگرم در دو راند مارک خلیفه از لبنان را شکست داد و 12 بر صفر و 8 بر 3 وی را شکست داد و پس از آن هارون خان پاکستانی با نتیجه 13 بر 3 بر 12.8 در دو راند به مرحله نیمه نهایی راه یافت. حاج موسایی در این مرحله به دیدار «اسرائیلوف» نماینده ازبکستان رفت و در دو راند با نتایج 8 بر 7 و 4 بر 2 پیروز شد و راهی جدال فینال شد. وی برای کسب مدال طلا به مصاف بائه سو از کره جنوبی خواهد رفت.

میرهاشم حسینی در وزن 74 کیلوگرم نیز در دو راند پس از استراحت 21 بر 10 و 13 بر 7 شیانگ یانگ از چین را شکست داد و سپس در دو راند متوالی مقابل یانگ لای از ویتنام پیروز شد. او آن را پیدا کرد و به نیمه نهایی رفت. حسینی در این مرحله در دو راند متوالی “هائوونگ” از تایلند را شکست داد و به مبارزه نهایی راه یافت.

همچنین در بخش بانوان و در دسته 49 کیلوگرم مبینا نعمت زاده در نبرد فینال مقابل تمامی رقبای خود پیروز شد. او در دور اول آدلاید تیمور شرقی را شکست داد. وی در این دیدار در دو راند متوالی با امتیازهای 14 بر یک و 14 بر صفر پیروز شد سپس “جونگ کلراتا” از تایلند را با نتیجه 2 بر یک شکست داد و راهی دیدار نیمه نهایی شد. دور نخست این دیدار با نتیجه 4 بر 2 به مصاف تایلند رفت و نعمت زاده با نتیجه 10 بر 13 پیروز شد.

  محروم؛ روستای محروم شمس آباد سرباز + عکس

نماینده ایران برای راهیابی به نبرد فینال باید به مصاف بورا کانگ از کره جنوبی می رفت و با پیروزی 2 بر 1 در دور شمارش راهی نبرد فینال شد. او برای مدال طلای جیانگ از چین مبارزه خواهد کرد.

نسترن ولی زاده در وزن 62 کیلوگرم ابتدا در دو دور متوالی باک تای تای خیم از ویتنام را با نتایج 11 بر 5 و 6 بر 5 شکست داد و در دو دور متوالی در مرحله نیمه نهایی فروزا سادیکووا از ازبکستان را شکست داد. به فینال رسید. او برای کسب مدال طلا باید با برندگان کره جنوبی و تایلند مبارزه کند.

این مسابقات از سومین جمعه تیرماه با حضور تکواندوکاران در کره جنوبی آغاز شد و تا دوشنبه هفتم تیرماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/4057/

دیدگاهتان را بنویسید