صعود تیم دانشگاه آزاد شهرکرد به قله 4000 متری شاهانکوه

1072966 فقط خبر

علی همتیان در گفتگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از شهرکرد، گفت: این تیم کوهنوردی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد با موفقیت به قله شاهان کوه (بام استان اصفهان) در ارتفاع 4040 متری از سطح دریا در 20 کیلومتری فریدونشهر صعود کرد.


بیشتر بخوانید:

صعود تیم کوهنوردی دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد به قله تشگر بندرعباس


مدیر تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد افزود: قله شاهان بر روی یک یال نعل اسبی قرار دارد و جهت اصلی این یال نعل اسبی شمال غربی-جنوب شرقی است.

همتیان خاطرنشان کرد: این منطقه از کوه های دری، دودکشان، چال روگان، شاهان کو، جاهار، گورمیشان، لاشوم، برد خیمه، چال میشان و مارک تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: در کوه های شاهانکوه، گورمیشان و لاشوم می توان تراکم بالایی از قله ها را مشاهده کرد و به دلیل شکل این خط الراس، یخچال ها و دره های صخره ای مجموعه خوبی برای صعودهای زمستانی است و قله شاهان مجموعه ای از کوه های سیمرگ است.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد گفت:

همتیان یادآور شد: بهترین زمان برای رسیدن به این قله اواخر تیرماه است، اما اواخر اردیبهشت ماه، دشت سرسبز و لاله واژگون طبیعت شگفت انگیزی را در دشت ایجاد می کند و مناطق مرتفع به دلیل شیب تند نسبت به کوهنوردان پربرف تر است. بالا رفتن از یک ابزار از نظر فنی ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: در منطقه و مسیر صعود سرپناهی ساخته نشده است و در چند نقطه به سمت بالا یال شرقی و غربی محل مناسبی برای چادر زدن وجود دارد و گروهی از عشایر در محوطه ورودی حضور دارند. از دشت تنگ عرب و نزدیک چسمه و با هماهنگی و کمک آنها امکان راه اندازی کمپ وجود دارد.

  پیام آیت الله آملی لاریجانی به آیت الله جوادی آملی - اندیشه معاصر

انتهای پیام/4078/4062/

دیدگاهتان را بنویسید