صدور موافقتنامه احداث منطقه نمونه گردشگری در دریاچه بزنگان سرس

1067990 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، احمد دیناری گفت: دریاچه بزنگان از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست به عنوان اثر طبیعی ملی و همچنین بر اساس مصوبه № هیأت وزیران این منطقه به عنوان منطقه نمونه گردشگری معرفی شده است. 6594 از 29/1/85.

معاون سرمایه گذاری و منابع اداره کل میراث، فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ادامه داد: بر اساس مصوبات کمیته ملی گردشگری طبیعی از تاریخ 1397/06/03، محدوده مذکور برای فعالیت های گردشگری طبیعی تایید شده است.

دیناری گفت: سرمایه گذار باید با رعایت ضوابط و مقررات اداره کل حفاظت محیط زیست و با نظارت این اداره کل منطقه را به عنوان الگوی گردشگری احیا کند.

وی با اشاره به صدور موافقتنامه احداث منطقه گردشگری آزمایشی در دریاچه بزنگان گفت: این موافقتنامه در اختیار سرمایه گذار منطقه نمونه گردشگری قرار گرفت و سرمایه گذاری این پروژه معادل 160 میلیارد ریال است.

باید بگویم؛ دریاچه بزنگان در یک کیلومتری جاده روستای بزنگان و 70 کیلومتری شهر سرحس است.
این دریاچه در ارتفاعات کپداغ و در 130 کیلومتری جاده مشهد به سرخس و در قسمت جنوبی رشته کوه های هزار ماسد قرار دارد. وسعت این دریاچه حدود 80 هکتار و حداکثر عمق آن 12 متر است.

آب این دریاچه از باران های سالانه و چشمه های کوچک در ساحل و کف دریاچه تامین می شود و تاکنون 33 گونه فیتوپلانکتون جلبکی در این دریاچه شناسایی شده است. در حال حاضر بر اساس آخرین اندازه گیری ها عمق آب دریاچه بزنگان در عمیق ترین نقطه آن تنها 2 متر است و یکی از نکات جالب این دریاچه عدم وجود درخت در حاشیه و سواحل آن است.

  افزایش بدون پشتوانه حقوق مستمری بگیران و کارمندان به معنای وارد شدن به جیب 85 میلیون ایرانی است.

انتهای پیام/4172/

دیدگاهتان را بنویسید