صدر خطاب به معترضان گفت: پیام شما رسیده است، به خانه بروید

صدر خطاب به معترضان: پیام شما دریافت شد، به خانه بروید/ چارچوب هماهنگی: ملت باید از شورش جلوگیری کند

از سوی دیگر، چارچوب هماهنگی شیعیان عراق در بیانیه ای نسبت به ورود معترضان به منطقه سبز بغداد هشدار داد و نوشت:

عراقی های عزیز… پس از تکمیل گام های عملی توسط نیروهای چارچوب هماهنگی برای آغاز تشکیل دولت کارمند ملی و به اتفاق آرا با معرفی یک شخصیت ملی که به کارآمدی و پاکی شهرت دارد، از دیروز تحرکات و تماس‌ها شبهاتی وجود داشت که او به آشوب و ناآرامی دامن می‌زند و ثبات داخلی و آنچه امروز رخ داده را هدف قرار می‌دهد در حوادث سریع و اجازه ورود تظاهرکنندگان به منطقه ویژه دولتی (منطقه سبز) و اشغال مجلس و نهادهای قانونی و عدم اقدام. نیروها در انجام وظایف خود تردیدهای زیادی ایجاد کردند. بنابراین، ما معتقدیم که دولت در قبال ایمنی و سلامت ادارات دولتی و کارکنان آنها، نمایندگی‌های دیپلماتیک و اموال عمومی و خصوصی مسئولیت کامل دارد و از دولت تقاضا داریم برای حفظ امنیت و نظم و جلوگیری از هرج و مرج و غیرقانونی اقدامات جدی انجام دهد. فعالیت ها.

در ادامه این بیانیه ستاد هماهنگی شیعیان آمده است: از ملت عزیز عراق نیز می خواهیم هوشیاری بیشتری داشته باشند، مراقب ترفندهای دشمنان باشند و از هرگونه شورشی که ملت و فرزندانش را قربانی خود می کند، جلوگیری کنند. ما به توده های عزیزمان می گوییم که با شما و در میان شما هستیم، دغدغه ما حفظ امنیت و سلامت ملت عزیزمان است، ما شما را ناامید نخواهیم کرد و از شما می خواهیم که بیدار، هوشیار و آماده باشید. هر اضطراری.”

این در حالی است که نوری مالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون در بیانیه ای ورود معترضان به صحن پارلمان در منطقه سبز را تجاوز به منطقه حفاظت شده توسط نیروهای امنیتی و نقض آشکار یک قانون مسالمت آمیز قانونی دانست. تظاهرات و از دولت عراق خواست تا مسئولیت حمایت خود را از وضعیت امنیتی و جلوگیری از خونریزی در میان مردم عراق بپذیرد.

  تخریب کنندگان حکومت/گروه انقلابی عمدا و عمدا ذره بین را در دست گرفته و دنبال نقطه سیاه می گردند - اندیشه مدرن

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید