صالحی امیری قصد شرکت در انتخابات را ندارد/ 31 نفر ثبت نام کردند

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: وزیر پیش از این موضع خود را در خصوص انتخابات کمیته ملی المپیک اعلام کرده است و صالحی امیری با تشکر از همه اعلام کرد که قصد حضور در انتخابات را ندارد.

4357 986 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، کیکاوس سعیدی در آخرین روز از ثبت نام انتخابات کمیته ملی المپیک پس از ثبت نام برای تصدی پست ریاست و نایب رئیسی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آنچه در حال انجام است روند فعلی ثبت نام نامزدهای انتخاباتی است. مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیاد در چارچوب اساسنامه و مقررات است. استقبال خوبی شد و در مجموع 31 نفر ثبت نام کردند. 8 نفر کاندیدای ریاست جمهوری، 9 نفر کاندیدای معاونت رییس جمهور و 19 نفر کاندیدای اعضای شورای اجرایی هستند. البته 5 نفر برای دو سمت نامزد می شوند.

وی ادامه داد: کمترین دخالت را در برگزاری انتخابات داریم و ثبت نام در فضای خوبی انجام شد. طبیعتا بلافاصله در اولین روز کاری اسامی کاندیداها را به مراجع مربوطه ارسال می کنیم و پس از 10 روز اسامی نهایی کاندیداها را به صورت رسمی اعلام می کنیم.

ساعدی در خصوص احتمال به تعویق افتادن انتخابات گفت: خیر به هیچ عنوان به تعویق نمی افتد. رئیس کمیته ملی المپیک بارها خواستار برگزاری انتخابات فدراسیون و عدم ایجاد چالش بوده است. اگر شک دارید، از کمیته بین المللی المپیک بپرسید.

دبیرکل کمیته ملی المپیک درباره ثبت نام سجادی و صالحی امیری گفت: سجادی رسما مواضع خود را اعلام کرد. در مورد صالحی امیری نیز در آخرین گفت وگویی که در قونیه با وی داشتم ضمن تشکر از همه قهرمانان، پیشکسوتان و جامعه ورزش کشور درخواست های زیادی داشتند اما اظهار شرمندگی کردند و ایشان از لطف همه تشکر کردند. وی پیش از این اعلام کرده بود که این طرح برای یک دوره چهار ساله است. برای دیگر عزیزان جا باز کردند.

  امضای تفاهم نامه بین 2 واحد دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان مدیریت بحران تهران / پایان نامه های لازم تهیه می شود.

سعیدی در مورد اینکه آیا تعداد اعضای المپیکی در جلسه انتخابات کمیته ملی المپیک از غیر المپیکی ها بیشتر است یا خیر؟ گفت: چیزی مشخص نیست، روز مجمع مشخص می شود و در همان روز تصمیم گیری می شود. اکنون همه چیز در حد حدس و گمان است و همه چیز در روز مجمع تصمیم گیری خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که راه حلی دارند، بنابراین اگر در روز مجمع تعادل برقرار نشد، می توانند به گونه ای عمل کنند که تعداد آرای المپیکی ها بیشتر شود؟ وی تصریح کرد: خیر، این غیراخلاقی است و چنین اتفاقی رخ نداده و در دستور کار نیست. ما جلسه را با بی طرفی کامل برگزار خواهیم کرد. تا آن زمان هر فدراسیونی که بر انتخابات خود نظارت داشته باشد به اعضای مجمع اضافه خواهد شد.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه اگر انتخابات به هر دلیلی برگزار نشود تکلیف ثبت نام ها چه می شود و آیا باید مجدد ثبت نام انجام شود یا خیر، تصریح کرد: تصمیمات و تصمیمات لازم در مجمع اتخاذ می شود. در اساسنامه چیزی ذکر نشده است، اما بررسی می کنیم که در هیات مدیره و جلسه چه شرایطی وجود دارد.

وی در خصوص نامه فدراسیون جهانی ژیمناستیک در خصوص تعلیق فدراسیون ایران گفت: اتفاق جدیدی نیفتاده و مکاتبات ادامه دارد. قرار است فدراسیون به زودی انتخابات برگزار کند. در دیداری که صالحی امیری و سجادی با نمایندگان فدراسیون جهانی ژیمناستیک داشتند قول دادند که انتخابات در اسرع وقت برگزار شود اما این اتفاق نیفتاد. امیدوارم هر چه زودتر برگزار شود تا خدای ناکرده دچار وقفه نشود.

  خودسوزی در دادگاه عالی آمریکا

انتهای پیام/4057/

دیدگاهتان را بنویسید