صالحی امیری: دیپلماسی ورزشی در 4 سال گذشته قطع نشده است/ بازی های آسیایی در هانگزو برگزار می شود.

1003073 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: برای حضور کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی، فشرده است. و کار سختی به رحیمی، هادی سای و افراد دیگر سپرده می شود. استراتژی ما از همان ابتدا توسعه دیپلماسی ورزشی با دو هدف گسترش تعاملات برای کسب تجربه و فرصت های جدید و کاهش محدودیت ها بوده است. دیپلماسی ورزشی در 4 سال گذشته متوقف نشده است. در این مدت 200 جلسه برگزار شد.

وی ادامه داد: تعاملات جدید و رفع تهدیدها از موضوعات مهم دیپلماسی ورزشی است. در دیپلماسی ورزشی، اصل بر شناخت مشترکات، تقویت روابط بین ملت ها و تلاش برای گسترش تعاملات ورزشی است. حضور فعال تیم های 57 کشور در کنار هم در بازی های قونیه می تواند به همبستگی بیشتر کشورهای اسلامی منجر شود. دیپلماسی ورزشی در 4 سال گذشته متوقف نشد، بالغ بر 200 نشست بین المللی داشتیم و در آخرین جلسه به اتفاق وزیر با معاونان توماس باخ و خود وی دیدار داشتیم. باخ از روند توسعه ورزش قهرمانی ابراز خرسندی کرد و همچنین گزارشی از عملکرد این کاروان در بازی های المپیک توکیو ارائه دادیم.

وی در خصوص دیدار با توماس باخ گفت: انتظارات خود را از کمیته بین المللی المپیک داشتیم تا از فشار برخی فدراسیون های بین المللی بکاهیم و تعلیق جودو را رفع کنیم. همچنین جلسه جداگانه ای با روسای فدراسیون های دوچرخه سواری و ژیمناستیک داشتیم که خوشبختانه نتایج خوبی حاصل شد و قرار شد انتخابات برگزار شود و وظایف از سرپرست تا رئیس تقسیم شود. برای توسعه ورزش قهرمانی باید روابط خود را با فدراسیون های بین المللی تقویت کنیم

  تعزیه از رویا از نظر «شب دهم» / رفتار سالک چه ارزشی دارد؟

وی گفت: اولین دیدار رسمی پس از کرونا با توماس باخ انجام شد. ابتدا با معاونان ایشان ملاقات کردیم. وی در دیدار با توماس باخ که بسیار سازنده و مثبت بود حمایت خود را از ورزش قهرمانی اعلام کرد و از روند توسعه ورزش قهرمانی ابراز خرسندی کرد. سپس به همراه وزیر ورزش گزارش هایی از افتخارات بعد از المپیک توکیو ارائه کردیم. ما انتظاراتمان را مطرح کردیم، در مورد فشارهایی که برخی از فدراسیون های جهانی دارند صحبت کردیم، درباره تعلیق جودو صحبت کردیم.

وی تصریح کرد: سای دیدار خوبی با رئیس فدراسیون جهانی در کره جنوبی داشت. شرایط خوبی در تکواندو ایجاد شده و رئیس جمهور جهان از این انتخاب ابراز رضایت و خرسندی کرد. دیپلماسی ورزشی باید با دقت و ظرافت خاصی و با حداکثر تلاش برای رفع تهدیدها انجام شود. امروز در بهترین شرایط همکاری با شورای المپیک آسیا و کمیته بین المللی المپیک هستیم و درگیری ها به حداقل و صفر رسیده است و با پشت سر گذاشتن چالش جودو مدعی هستیم که چالش ها به صفر رسیده و در نهایت در پاریس. ، شاهد حضور جودو روی سکو هستیم.

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: 50 درصد بودجه را برای حمایت از فدراسیون های قهرمان برای حضور در رویداد کشورهای اسلامی، جهانی و آسیایی پرداخت کردیم. 15 میلیارد تومان بابت هزینه های ارزی بلیط و سایر هزینه ها پرداخت کردیم. برگزاری بازی های آسیایی هانگژو رسما اعلام شد و این رقابت ها برگزار می شود. رئیس شورای المپیک آسیا با اعلام این موضوع، پس از پایان بازی های کشورهای اسلامی، اردوی ورزشکاران برگزار می شود.

  جزئیات مرگ مرموز پدر و پسر 5 ساله در همدان - اندیشه معاصر

ادامه دارد…

دیدگاهتان را بنویسید