شینزو آبه بر اثر جراحات وارده جان باخت

1086294 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، در پی گزارش هایی مبنی بر وخامت حال شینزو آبه نخست وزیر سابق ژاپن پس از ترور وی در جریان سخنرانی در نارا، منابع ژاپنی مرگ وی را تایید کردند.

شبکه NHK ژاپن رسما تایید کرد که آبه 67 ساله پس از کشته شدنش در حین سخنرانی در شهر نارا بر اثر جراحات شدید جان باخت.

آبه دو دوره، از سال 2006 تا 2007 به عنوان نخست وزیر ژاپن و رئیس حزب لیبرال دموکرات (LDP) و از سال 2012 تا 2020 خدمت کرد. او طولانی ترین دوره نخست وزیری در تاریخ ژاپن را داشت. آبه همچنین از سال 2005 تا 2006 به عنوان وزیر کابینه در زمان نخست وزیری جونیچیرو کویزومی خدمت کرد و در سال 2012 برای مدت کوتاهی رهبر اپوزیسیون بود.

یکی از مقامات بیمارستان نارا، جایی که آبه پس از ترور به آنجا منتقل شد، پیشتر به رویترز گفت که هیچ علائم حیاتی از خود نشان نمی دهد.

منابع بیمارستانی گفتند که نخست وزیر سابق ژاپن در حالت “ایست قلبی-تنفسی” به سر می برد و گردش خون در رگ هایش متوقف شده است. ایست قلبی تنفسی مرحله نهایی هر وضعیت جسمانی بحرانی است که در آن در صورت عدم درمان فوری بیمار می میرد.

یکی از مقامات آتش نشانی و خدمات اورژانس شهر نارا گفت که آبه از ناحیه سمت راست گردن و استخوان ترقوه چپ مورد اصابت گلوله قرار گرفت و برای مرگ می جنگید.

اگرچه به گفته نوبو کیشی وزیر دفاع ژاپن، آبه به دلیل خون زیادی که پس از ترور از دست داده بود به طور مداوم تزریق خون دریافت می کرد، اما در نهایت تسلیم شد.

  افزایش اشتغال دانشجویان با تقویت مراکز رشد و کارآفرینی

مهاجم به پلیس ژاپن گفت که از عملکرد نخست وزیر سابق ژاپن ناراضی است و به همین دلیل او را کشته است. رسانه های ژاپنی به نقل از پلیس می گویند که مهاجم به آنها گفته است که سعی کرده آبه را به دلیل بیزاری شخصی از عقاید سیاسی او بکشد.

بر اساس گزارش رسانه های ژاپنی، مهاجم که تتسویا یاماگامی 41 ساله نام دارد، از سال 2002 تا 2005 به مدت سه سال در نیروی دریایی ژاپن کار کرده است.

یک روزنامه نگار آمریکایی درباره این ترور نوشت: «ترور سیاستمداران توسط مردان مسلح در ژاپن نادر است. آخرین موردی که به یاد دارم شهردار ناکازاکی ایچو ایتو در سال 2007 بود که توسط یکی از اعضای یاکوزا به ضرب گلوله کشته شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید