شینزو آبه با چه سلاحی شلیک شد؟

1086349 فقط خبر

یک کارشناس اسلحه گرم می گوید به نظر می رسد اسلحه ای که باعث کشته شدن شینزو آبه، نخست وزیر سابق ژاپن شد، دست ساز بوده است.

جنسن جونز، مدیر خدمات تحقیقات مهمات، گفت: “به نظر می رسد که این سلاح دو لول با پودر سیاه (باروت) یا پیشرانه دیگری پر شده است.” وی افزود: “این سلاح احتمالاً با یک شارژ باتری ساده شلیک شده است.”

وی تصریح کرد که «به نظر می‌رسد این یک سلاح گرم دستی است، که یک اصطلاح کلی برای آن دسته از سلاح‌هایی است که خارج از فرآیندهای سنتی یا صنعتی تولید می‌شوند. اصطلاحی که در حال حاضر مرسوم است و نشان می دهد که یک اسلحه توسط مردی با اراده آزاد خودش ساخته شده است.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد سلاح مورد استفاده سلاح نسبتاً ساده ای باشد، افزود: اگر بخواهیم مقایسه ای بسیار ساده انجام دهیم، باید بگوییم که چیزی شبیه به سلاح های دوران جنگ داخلی است، یعنی باروت یا پیشرانه به طور جداگانه روی آن بار می شود. گلوله.”

او به آسوشیتدپرس گفت: «فکر می‌کنم این واقعیت را نشان می‌دهد که اگر کسی بخواهد سلاح گرم تهیه کند، تقریباً در هر شرایطی راهی برای انجام آن وجود دارد.

این کارشناس با اشاره به قوانین سختگیرانه حمل سلاح در ژاپن گفت: آنچه در اینجا می بینیم یک سلاح محتمل است که نه تنها تلاشی برای دور زدن کنترل سلاح گرم، بلکه برای دور زدن کنترل های سخت افزاری مهمات ژاپن است. از این کنترل ها دور شوید.”

شینزو آبه، نخست وزیر سابق ژاپن، روز جمعه 8 جولای (17 ژوئیه) در شهر نارا مورد اصابت دو گلوله قرار گرفت و جان باخت.

  اگر می خواهید ماشین دو نفره خود را بسوزانید، به این سیستم مراجعه کنید / همین امروز ثبت نام کنید - اندیشه معاصر

پلیس ژاپن تتسویا یاماگامی 41 ساله مظنون را به اتهام قتل شینزو آبه دستگیر کرد. پلیس ژاپن می گوید مظنون به پشت آقای آبه شلیک کرده است.

بر اساس گزارش NHK، مظنون دستگیر شده در همان شهری که این حادثه رخ داده زندگی می کند. منابع دفاعی می گویند که او تا حدود سال 2005 به مدت سه سال برای نیروی دفاع شخصی دریایی کار می کرد.

پلیس می گوید مظنون به بازرسان گفت که از نخست وزیر سابق ناراضی است و می خواهد او را بکشد.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید