شیب Omicron از دلتا تندتر است / تا اوایل اسفند در موج ششم هستیم – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، حسین کرمانپور، مدیر بخش اورژانس بیمارستان سینا گفت: همه چیز از اواخر هفته گذشته شروع شد و جمعیت آسیب دیده روز به روز به طور تصاعدی در حال افزایش است. بر اساس تجربه جهانی تا پایان بهمن یا اوایل اسفند با موج جدی کرونا مواجه خواهیم شد. از ابتدا مشخص است. بسیاری بر این باور بودند که با توجه به واکسیناسیون در کشور، اومیکرون باید با شیب کمی شروع شود، اما به تدریج این شیب تندتر شد و همان نقش جهانی را ایفا کرد. نوع ووهان کمترین شیب را داشت و سپس سویه های مختلف بعدی شیب تندتری داشتند. دلتا نیز دارای شیب تند بود. “ما فکر می کردیم که omicron کنترل شده و ضعیف شده است، اما عفونت بسیار قوی omicron نشان داد که تندترین شیب را دارد.

وی ادامه داد: همه ما نگران کادر پزشکی هستیم. البته ما از Omicron که به نظر می رسد پیام صلح و دوستی دارد و عوارض و علائم آن کمتر است نمی ترسیم. کارتوتراپی ترس از این دارد که تعداد زیادی از بیماران منجر به بستری شدن در بیمارستان شود. زمانی که تعداد بستری شدن در بیمارستان تابعی مستقیم از تعداد بیماران شود، کیفیت خدمات کاهش می یابد. با این حال، ظرفیت ها محدود است زیرا آنها هرگز بیمارستانی برای شرایط همه گیر نمی سازند، بلکه بر اساس جمعیت شهر و منطقه بیمارستانی هستند. بنابراین وقتی تعداد زیاد می شود، کیفیت درمان کاهش می یابد، یعنی وقتی از بستری شدید به بستری در ECU می رویم، شرایط سخت تر می شود».

  منچستریونایتد برای جذب لواندوفسکی با بارسلونا رقابت خواهد کرد

کرمانپور افزود: تعداد تخت های بخش مراقبت های ویژه در ابتدای موج دلتا از 6 هزار تخت گذشت، طبیعی بود که یک روز هزار نفر جان خود را از دست بدهیم. اکنون با بستری شدن 1200 نفر در بیمارستان، تعداد فوتی ها به 30 نفر رسیده است.البته وقتی صحبت از مرگ و میر می شود، فقط به مردم نگاه نمی کنیم، آنها آسیب های زیادی به کادر درمانی وارد می کنند.

او پیشنهاد کرد: «کادر پزشکی همچنان از مردم می خواهند که تصمیمات خود را فراموش نکنند و آزمایشی را که پس داده اند، فراموش نکنند. بهترین راه استفاده از ماسک و شستن دست ها و دوری از مجالس است. افرادی بودند که به 3 نوبت واکسن آلوده شده بودند و وقتی از آنها پرسیدیم کجا هستند یا جشن یا مراسم بزرگی گرفتند یا به کوم و جمکران رفتند یا در تولد شرکت کردند و بنابراین با وجود واکسیناسیون باید خودداری کنند. از حضور در مراسم ها و مراسم های مهم.» زیرا حجم ویروسی که به صورت خوشه های بزرگ و بزرگ وارد مجاری هوایی می شود بسیار بیشتر است و بیماری را تشدید می کند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1261721

دیدگاهتان را بنویسید