شکستن الگوریتم های ارز دیجیتال بیت کوین با کامپیوترهای کوانتومی! – اندیشه معاصر

یک مطالعه جدید بررسی می‌کند که آیا رایانه‌های کوانتومی می‌توانند رمزنگاری پیچیده بلاک چین را که بیت‌کوین را ممکن می‌کند، شکست دهند، و پاسخ پیچیده است.

کامپیوترهای کوانتومی از نظر تئوری می توانند بیت کوین را بشکنند، اما نه در آینده نزدیک، زیرا باید میلیون ها برابر قوی تر از کامپیوترهای کوانتومی امروزی باشند.

بنابراین در عمل، بعید است که این ارز دیجیتال در دهه آینده در معرض هکرهای کامپیوتر کوانتومی قرار گیرد.

شبکه بیت کوین از مجموعه پیچیده ای از محاسبات بلاک چین برای انجام تراکنش ها استفاده می کند. قدرت پردازش عظیم مورد نیاز برای انجام این محاسبات چیزی است که سبدهای رمزگذاری شده را ایمن نگه می‌دارد، اما نگرانی‌های آب و هوایی در مورد ارزهای دیجیتال را نیز حفظ می‌کند. به عنوان مثال، در فوریه سال گذشته، تجزیه و تحلیل محققان دانشگاه کمبریج نشان داد که استخراج کنندگان بیت کوین در سراسر جهان انرژی بیشتری نسبت به کشورهایی مانند آرژانتین و هلند مصرف می کنند.

اگرچه این فرآیند شدید، شکستن کدهای استفاده شده توسط شبکه بیت کوین را برای رایانه‌های معمولی غیرممکن می‌کند، انتظار می‌رود رایانه‌های کوانتومی قدرتمندتر از رایانه‌های کلاسیک امروزی باشند. علاوه بر این، چندین شرکت، از جمله گوگل و آی‌بی‌ام، قبلاً ادعا کرده‌اند که به «برتری کوانتومی» دست یافته‌اند – اصطلاحی که به یک راه‌حل محاسباتی موفق اشاره دارد که هزاران سال طول می‌کشد تا یک رایانه کلاسیک.

پیشرفت‌های اخیر در محاسبات کوانتومی، تیمی از دانشگاه ساسکس به رهبری دکتر مارک وبر را بر آن داشته است تا تحقیقات لازم را برای شکستن شبکه بیت‌کوین آغاز کنند.

  طلاق شرم آور از یک مرد بو گوندو! - اندیشه معاصر

وبر می‌گوید: «یک کلید مرتبط با هر تراکنش بیت‌کوین وجود دارد و یک پنجره زمانی محدود وجود دارد که در آن کلید آسیب‌پذیر است، و آن پنجره زمانی متغیر است، اما معمولاً حدود 10 دقیقه تا یک ساعت و شاید یک روز طول می‌کشد».

وبر و تیمش تخمین زدند که شکستن کد بیت کوین در این پنجره 10 دقیقه ای به یک کامپیوتر کوانتومی با 1.9 میلیارد qbum نیاز دارد. شکستن آن در یک ساعت به 317 میلیون کیوبیت نیاز دارد، در حالی که شکستن آن در یک روز به 13 میلیون کیوبیت نیاز دارد.

وبر در مقاله ای که در مجله AVS Quantum Science منتشر شده است، می نویسد: این نیاز فیزیکی عظیم به کیوبیت ها نشان می دهد که شبکه بیت کوین برای سال ها (به طور بالقوه بیش از یک دهه) از حملات در امان خواهد بود. در حالی که این موضوع برای دارندگان بیت کوین اطمینان بخش است، اما همچنین پتانسیل آسیب پذیر شدن دارایی های عظیم بیت کوین را در آینده نزدیک نشان می دهد.

کامپیوتر کوانتومی ابررسانای آی‌بی‌ام تنها 127 کیوبیت بر ثانیه دارد، که به این معنی است که برای هک بیت‌کوین باید یک میلیون برابر قدرتمندتر باشد. با این حال، این شرکت قصد دارد تا سال 2024 یک تراشه محاسباتی کوانتومی 1000 بیتی به نام “Condor” بسازد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1258020

دیدگاهتان را بنویسید