شهید بهشتی نیروی تحول آفرین بود/ قضات عزیز را نباید منزوی از روحیه قوه قضائیه دانست.

1018061 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی آنا، حجت الاسلام کاظم صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد، با اشاره به هفته قوه قضائیه، گفت: شهید بهشتی نه تنها مظلومانه زندگی کرد و به شهادت رسید. بلکه یک وجه مظلومیت او این است که شناخته نشده و هنوز شناخته نشده است.

وی افزود: شهید بهشتی در دوران قبل از انقلاب و قبل از انقلاب در ابعاد مختلف ما را راهنمایی مالی و معنوی کرد.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه شهید بهشتی یک نیروی تحول آفرین است و هرگز روندی راکد نداشته است، گفت: طرح مدرسه هاکانی توسط شهید بهشتی پیشنهاد شد. برای خدا کار می کرد و از مصیبت نمی ترسید و آزاده و موحد بود.

حجت الاسلام سیدیکی بیان می کند: قبل از قتل فیزیکی، شخصیت شهید بهشتی کشته و منزوی شده بود، اما همانطور که مقام معظم رهبری سردار دلا شهید سلیمانی فرمودند، تأثیر سردار سلیمانی و ترس دشمن از شهید سلیمانی برانگیخته شد. به او. جدم، حضرت عبادالله حسین (ع) و خون هادی او، نفاق و نفاق را برملا کردند.

وی افزود: شهید مظلوم آیت الله بهشتی معمار قوه قضائیه و از اندیشمندان بزرگ تاریخ شیعه و علمای برجسته مجاهد، بهروز و از بزرگ ترین شخصیت های سازمان، تشکیلات و عوامل ستادی است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: شهید بهشتی ظرفیت زیادی برای حکومت داری جهانی داشت نه حکومت ایران، اما این نعمت را از ما گرفتند.

حجت الاسلام سیدیکی تاکید کرد: قوه قضاییه حافظ قانون است، قوه قضاییه از قانون شکنی جلوگیری می کند و امنیت مردم نیز قانون پیشگیری و درمان را رعایت می کند چرا که در گام اول سعی در ایجاد محیطی امن و سالم در جامعه نقض هنجارها، ناامنی، سوء استفاده و تجاوز جنسی.

  آنچه اجازه نمی دهد استقلال به یک قهرمان تبدیل شود - تفکر مدرن

وی ادامه داد: اگر فردی در حوزه حقوقی و امنیتی مرتکب جرمی شود، قوه قضاییه با مفسدان و هنجارشکنان و افرادی که فاقد تمدن و فرهنگ هستند و قانون را رعایت نمی کنند، بدون تبعیض برخورد می کند. “

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: قوه قضاییه در آشوب های خیابانی منافقانه کشور، اغتشاشات را فرو نشاند.

حجت الاسلام سیدیکی گفت: همه روسای قوه قضائیه به عنوان نایب امام زمان انتخاب شدند و به رسالت خود عمل کردند، امتحان خود را پس دادند و اشراف و اطلاعات در اختیارشان بود.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب از برنامه 70 صفحه ای آقای رئیسی تمجید کردند و دستور را اجرا کردند. رئیس جمهور گفت من در قوه قضائیه شاکی بودم، اگر رئیس جمهور شدم مدیون خودم هستم اما اگر بخواهیم فساد را ریشه کن کنیم باید ببینیم فساد از کجا می آید. آیت الله رئیسی با این انگیزه پرچم قوه مجریه را به دست گرفت.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران ادامه داد: به خدا شهادت می دهم که در این دهه ایمان در بین شما مؤمنان، قطعاً نمی دانید که ما از کسی تعریف کرده ایم، اما من رهبر روشن فکر قوه قضائیه فعلی 50 سال پیش هستم. من ایشان را فردی استوار، به معنای واقعی مؤمن، جهادی، حاکم قانون و قوه قضائیه از نظر اشراف اطلاعاتی، مصمم، مصمم، بی رحم و به تمام معنا فرماندار و مؤمن روستایی می شناسم. تازه کار با عجله

حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه امروز مسئولان با عشق و فداکاری با وجود همه چیز در حوزه خدماتی زیر پرچم ولایت خدمت می کنند، گفت: رئیس فعلی قوه قضائیه آزمون خود را در مبارزه با فساد داده و انتظار می رود. این مسیر را دنبال کنیم بهتر است

  ایرانسل در فروردین 1401 پیشرو در توسعه ارتباطات روستایی بود

وی افزود: انسجام، همدلی و هم افزایی قوا می تواند برای ما آرمان شهر بسازد و در این مبارزه با فساد قوه قضائیه اولویت دارد و در توصیه مقام معظم رهبری نیز بر این امر تاکید شده است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: رشد فضایل در قوه قضائیه به دلیل اخلاق، بی تکلفی، ورود بدون مقدمه به مجتمع ها، گفتگو با زندانیان، ارتباط مستقیم با مردم، توجه، کار فرهنگی است.

حجت الاسلام سیدیکی ادامه داد: قضات محترم کشور را نباید جدا از روحیه و روش قضائی دانست، باید با ورود مظلومی به دادگاه و دادسرا احساس احترام کنند و بگویند چه سرپناه و امنیت خوبی مناسب است.

وی با تأکید بر اینکه وقتی مردم وارد دادگاه های ما می شوند، معتقدند که منصب عدالت متعلق به امیرالمؤمنین است و از قاضی انتظار دارند علاوه بر رفتار صادقانه، اخلاق حسنه داشته باشد و بر اساس عدالت باشد، گفت: اگر قاضی با عدالت رفتار کند. ، اما متکبر است، عدالتش ناقص است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: علاوه بر قانون گذاری، قانون مداری و عدالت به معنای واقعی کلمه، تواضع، اخلاق و احترام به مردم در اولویت است. قاضی باید خداترس باشد; قضاتی که دغدغه ولایت ندارند حق قضاوت ندارند. قضات محترم زیادند و الگوی ما در قضاوت پیامبر و امیرالمؤمنین است.

حجت الاسلام سیدیکی گفت: عده ای بی اطلاع هستند و با القای شیطان تغییر هویت داده اند که مقام معظم رهبری در 14 خرداد هشدار دادند.

وی افزود: دشمنان و افراد غافل می خواهند لباس و سبک زندگی ما را غربی، شیطانی و دنیایی کنند، اما ملت ایران هرگز خود را در مسیر تسلیم در برابر غربی ها و شیاطین قرار نمی دهد.

  یارانه تیرماه چه زمانی واریز می شود؟

خطیب نماز جمعه این هفته تهران افزود: مثل عبادت شیاطین نشسته در این شبکه های مجازی، ماهواره ها و لجن پراکنی روباه های انگلیسی و سعودی است.

حجت الاسلام صدیقی تاکید کرد: اگر گوینده از خدا حرف می زند همه شنوندگان بندگان خدا هستند اما اگر گوینده شیطان باشد و حرف بد بزند گوش کننده به این سخنان عبد شیطان است.

وی با تاکید بر اینکه در سبک زندگی نیز این گونه است، گفت: مسئله حجاب دستور خداوند و قرآن کریم است و این همه زنان محجبه و سرافراز در قلعه حضرت زهرا(س) به شهادت رسیدند. در این 43 سال و برای حفظ موهبت شهدا قائم ایستادند و با عفاف و حجاب و قناعت و متانت و قناعت و اطاعت خود مورد رضای خدا و مورد رضایت شهداست.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به کمبود آب در این هفته به ویژه در فصل تابستان خاطرنشان کرد: بحث آب یکی از مشکلات بحرانی ماست و انتظار می رود مردم در مصرف آب و برق لازم صرفه جویی کنند.

حجت الاسلام سیدیکی همچنین با اشاره به وقوع زلزله دلخراش در افغانستان و تسلیت این حادثه دلخراش گفت: با دستور رئیس جمهور هلال احمر ایران با مساعدت های مناسب در محل حضور دارد اما انتظار می رود مردم با کمک های مومنانه به مردم افغانستان کمک کنند. “

انتهای پیام/4164/

دیدگاهتان را بنویسید