شهردار کیف: پایتخت در محاصره است

شهردار کیف: پایتخت در محاصره است

سی ان ان به نقل از یک مقام ارشد پنتاگون گفت: روسیه هنوز نتوانسته برتری هوایی را در اوکراین ایجاد کند زیرا نیروی هوایی و سیستم های دفاع هوایی کی یف در برابر کنترل ترافیک هوایی مقاومت می کنند.

الجزیره گفت که ویتالی کلیچکو، شهردار کیف، پایتخت اوکراین، یادآور شد که نیروهای حاضر در شهر روحیه جنگی کاملی دارند و افزود که نیروهای روسی در حال نزدیک شدن به پایتخت هستند و شهر در محاصره است.

کلیچکو گفت: «ما نمی‌توانیم غیرنظامیان را تخلیه کنیم، زیرا همه جاده‌ها مسدود هستند. در حال حاضر مهمترین مسئله دفاع از کشور ماست.

سی ان ان به نقل از مقامات اطلاعاتی آمریکا شب گذشته اعلام کرد که حمله روسیه با مقاومت بیش از حد انتظار ارتش اوکراین مواجه شد و مشکلات تدارکاتی بر حمله در مسکو تأثیر گذاشته است.
سی ان ان گزارش داد: «در میدان جنگ، روسیه بیش از حد انتظار متحمل تلفات سنگین در نیروها، خودروهای زرهی و هواپیما شده است».

در این بیانیه آمده است: «این تا حدودی به دلیل عملکرد بهتر پدافند هوایی اوکراین و فراتر از ارزیابی‌های اطلاعاتی آمریکا قبل از حمله روسیه است».
سی ان ان به نقل از یک مقام ارشد پنتاگون گفت: علاوه بر این، روسیه هنوز نتوانسته برتری هوایی را در اوکراین ایجاد کند، زیرا نیروی هوایی و سیستم های دفاع هوایی کی یف در برابر کنترل ترافیک هوایی مقاومت می کنند.

پیش از این، سخنگوی پنتاگون گفته بود که شدیدترین درگیری ها در اوکراین در خارکف و اطراف آن بوده است.

دیمیتری کولبا وزیر امور خارجه اوکراین گفت: نمی توانم بگویم که مذاکرات با روسیه به صلح منجر می شود، اما تاکید می کنم که کیف تسلیم نخواهد شد.

  آخرین تغییرات در قانون رتبه بندی معلمان - تفکر مدرن

به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری کولبا که در این نشست سخنرانی کرد، افزود: چنین مکالماتی اشکالی ندارد. اگر این گفتگوها منجر به صلح و پایان جنگ شود، باید از آن استقبال کرد. اما من می خواهم روشن کنم که ما تسلیم نخواهیم شد. ما سرزمینمان را رها نمی کنیم.

به گزارش ایرنا، پس از حمله بامدادی روسیه به اوکراین (پنجشنبه 5 اسفند)، جنگ وارد چهارمین روز خود شده و با ادامه جنگ، جریان واکنش های جهانی به این رویداد با فشار دیپلماتیک، تهدید و تحریم ادامه دارد. اقدامات بین المللی علیه روسیه در حال افزایش است.

همچنین بخوانید
رتبه بزرگترین ارتش های جهان / ایران چقدر است؟
شورای امنیت با برگزاری مجمع عمومی درباره اوکراین موافقت کرد
صفحه کوکتل مولوتف در ویکی پدیا اوکراین رکورد را شکست
بیانیه روسیه: اوکراین از مهمات ممنوعه استفاده کرده است
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در ساعات اولیه بامداد پنج‌شنبه رسماً از «عملیات نظامی ویژه» علیه اوکراین خبر داد.

روسیه گفته است که عملیاتش در اوکراین آغاز یک جنگ نیست، بلکه تلاشی برای جلوگیری از جنگ جهانی است.

اما بسیاری از کشورهای جهان، از جمله اروپا و ایالات متحده، بلافاصله اقدام روسیه را به عنوان یک جنگ علیه اوکراین محکوم کردند و شروع به افزایش فشار دیپلماتیک و اقتصادی خود بر روسیه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید