شهادت در نظام مقدس تعلیم و تربیت تعریف شده است

1072868 فقط خبر

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از لنجان، حمیدرضا محمدی فشارکی در نشست تجلیل از معلمان و روابط ایثارگران که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد، به تشریح منشور بزرگداشت امام سجاد (ع) پرداخت. پیشکسوتان لنجان: آموزش و پرورش امری ضروری و حیاتی در جامعه است و اهمیت و احترام معلمان برای حفظ سلامت و پیشرفت نظام مقدس تعلیم و تربیت امری اجتناب ناپذیر است.

وی افزود: امام سجاد علیه السلام در این باره فرمودند که معلم حق عبادت، تکریم و احترام به او را دارد.

فرماندار شهرستان لجان با بیان اینکه تربیت شهید در نظام آموزش و پرورش بازگشت به عقبه است، گفت: شهادت در نظام مقدس تعلیم و تربیت تعریف شده است.

محمدی فشارکی با اشاره به اینکه در دو سال اپیدمی ولیعهد شرایط خاصی برای تکریم مقام معلمی وجود نداشت، افزود: خداوند متعال آفرینش را برپا می کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لنجان با بیان اینکه تکریم معلم تعظیم معرفت است، ادامه داد: با تأمل در نقش و ماهیت کار معلم به این نتیجه می رسیم که استدلال نظام مند، اخلاقی و نیاز به عقلانیت نشان از پیچیدگی دارد. و ظرافت معلم

سید مسعود داودی نقش مهم و کلیدی معلمان را مجریان آموزش عمومی و الگوی اساسی دانش آموزان دانست و تصریح کرد: معلم انسان دوست است و به فرموده امام خمینی(ره) نقش او مانند نقش پیامبر برای مردم است.

وی با تاکید بر احترام به جایگاه معلم در جامعه تصریح کرد: با تکریم و تجلیل از مقام و منزلت معلم باعث تسریع رشد و تعالی در جامعه و تضمین سلامت علمی و معنوی آن می شود.

  واکنش اتحادیه مستقل دانشجویی به اظهارات مقامات جمهوری آذربایجان

انتهای پیام/4078/4062/

دیدگاهتان را بنویسید