شناسایی 800 ایده فناوری در رویداد گام دوم دانشگاه آزاد خراسان رضوی

1072651 فقط خبر

گروه استانی خبرگزاری آنا; رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی فرصتی است تا تیم هایی که به این رویداد می روند تا ایده های فناورانه و محصولات دانش بنیان خود را به بزرگترین صنایع کشور، صندوق های سرمایه گذاری، شتاب دهنده های خصوصی و صندوق تحقیقات دانشگاه ارائه کنند. تحقیق و فناوری برای جذب تسهیلات و سرمایه گذاری.


بیشتر بخوانید:

رویداد ملی گام دوم; فرصت های سرمایه گذاری و پشتیبانی فن آوری

دانشگاه آزاد آذربایجان غربی با 93 گروه آموزشی در راه برگزاری رویداد گام دوم

دانشگاه آزاد بناب 25 گروه فناوری در رویداد گام دوم را معرفی کرد

شناسایی 259 تیم در ستاد برگزاری رویداد گام دوم دانشگاه آزاد مازندران


دومین رویداد ملی طی چهار روز از هشتم لغایت یازدهم هجری 1401 در امام خمینی (ره) تهران و بخشی از فعالیت 40 ساله دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه های مختلف تربیت انسانی، فرهنگی، اقتصادی است. ، علوم پزشکی، مهندسی، علوم انسانی و … ارائه خواهد شد.

در اوایل آبان ماه 1400 روحلا دهگانی معاون پژوهشی، فناوری و نوآوری در آستانه چهلمین سال تاسیس دانشگاه، دانشگاه آزاد اسلامی یک رویداد ملی را به نام گام دوم اعلام کرد و این پیشنهاد در جلسه شورای دانشگاه در آذرماه 1400 ارائه و به تصویب اعضا رسید. در سراسر کشور اعلام شد که همه باید یکسان برای این رویداد مهم آماده شوند.

خبرنگار خبرگزاری آنا در سلسله گزارش ها و گفت وگوهایی به بررسی پژوهش و ارائه دانشگاه آزاد اسلامی در استان های کشور برای حضور در رویداد گام دوم پرداخت.

جواد بهارآرا در گفت و گو با خبرنگار آنا درباره شناسایی و معرفی 800 ایده فناورانه در رویداد مرحله دوم دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی اعلام و بیان کرد: این ایده ها در سازمان مرکزی شهر تهران نیز منعکس شده و قرار است از 8 خرداد لغایت 9 خردادماه در مجتمع مصلی تهران با صاحبان صنایع و صاحبان ایده و سرمایه گذاران بخش خصوصی و دولتی مواجه شود. 1401 قرارداد در مورد آنچه مورد نیاز است یا آنچه صاحبان صنعت دوست دارند.

  این علائم در کودکان نشانه ایمیکرون - تفکر مدرن است

وی درباره اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی در خراسان رضوی برای تحقق شعار سال بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در زمستان 1400 با رویداد گام دوم آغاز به شناسایی حلقه های جدید پژوهشی، ایده ها و موضوعات جدید در خراسان رضوی و مشهد کرد. 80 مرکز تحقیقاتی جدید و دسته بندی شد. برای این تعداد مرکز تحقیقاتی ساختمانی به نام مرکز میثاق و تیم های تحقیقاتی به زودی در آنجا اسکان داده می شوند. در حوزه اقتصاد دانش بنیان، معاونت مدیریت دانش بنیان دانشگاه نیز از شرکت های فناور فعال در دانشگاه که در شرایط فعلی به محصول رسیده اند دعوت به عمل آورده و در حال بررسی راهکارهایی برای فعال سازی سریعتر آن یا هدایت محصول شما است. به تولید

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی ادامه داد: امسال در حال انجام فعالیت های متعددی از جمله برگزاری جلسات مستمر با فعالان دانش و صاحبان صنایع هستیم. در این راستا با مجموعه گل گهر سیرجان همکاری داریم. فعالیت در شرکت صنایع و معادن سنگان خواف ادامه یافته و به دنبال آن کارکنان آن و تفاهم نامه هایی در این زمینه منعقد شده است.

واردات نادرست تولید داخلی را عقیم می کند

بهارآرا با تشریح موانع کار دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی گفت: مهمترین موانعی که باید مورد توجه قرار گیرد کاهش واردات در بخش های مختلف است. از آنجایی که بازاری که عمده محصولات وارداتی آن را تولیدات داخلی تشکیل می دهد، در شرایط کنونی نمی تواند حضور داشته باشد، از سوی دیگر باید محصولات داخلی در سطح کیفی و قابل قبولی عرضه شود. جلوگیری واردات غیر ضروری همچنین باید با ارزهای ارزان قیمت انجام شود تا محصولات داخلی عقیم نشود. بنابراین در همه بخش ها واردات بی رویه عامل بازدارنده اصلی تولید داخلی است.

  ثبت نام فروش فوری سایپا بهمن 1400 - اندیشه معاصر

وی افزود: دومین مشکل کشور صادرات مواد اولیه و در واقع خام فروشی است؛ در حالی که این مشکل در کشور به وجود آمده است. بنابراین لازم است مواد اولیه وارد صنعت تبدیل شوند تا بتوانند با ارزش افزوده به فروش برسند که این امر باید به تبدیل مواد اولیه به ترکیبات مناسب‌تر کمک کند. خدمات دولتی باید در صدور مجوزها و کاهش بروکراسی اداری حمایت لازم را داشته باشند.


بیشتر بخوانید:

تحول دانشگاه آزاد مشهد با معرفی 160 گروه در رویداد کشوری گام دوم

تعهد 3 برابری و معرفی 228 گروه در سامانه ملی رویدادها مرحله دوم + جدول

حضور دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن در رویداد گام دوم با ارائه 37 گروه

132 گروه را در سامانه رویداد گام دوم از دانشگاه آزاد کرمانشاه بارگذاری کنید


معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی و واحد مشهد با تاکید بر توزیع بودجه های دولتی برای این دانشگاه، گفت: دانشگاه دولتی از بودجه های دولتی حمایت زیادی می کند. با بسته شدن بودجه دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی توجهی به حمایت از پژوهشگران و فناوران خود ندارد. بنابراین همه دستاوردها با حمایت دانشگاه به دست می آید. در تخصیص ردیف بودجه دانشگاه آزاد اسلامی باید توجه لازم صورت گیرد تا دانشجویان، پژوهشگران و فناوران نخبه این دانشگاه از توان و تجربیات خود به نحو مطلوبتری برای تولید استفاده کنند. دانش استفاده خواهند شد و کشور می تواند از آنها استفاده کند.

بهارآرا گفت: تاکنون دستاوردهای دانش بنیان معطوف به بودجه اندک دانشگاه آزاد اسلامی بوده است. بنابراین از ردیف بودجه برای محققین و در جمع نخبگان و فناوران این دانشگاه قرار گیرند.

  فولاد مذاب آلومینیوم! گل اراک - پیروزی پر از خوزستان - اندیشه معاصر

به گزارش آنا، رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی به منظور ارائه و ارائه تجهیزات، محصولات، دستاوردها و فعالیت های حوزه فناوری و نوآوری دانشگاه به منظور فراهم کردن بستر برای راه اندازی استارتاپ ها و کسب و کارهای دانش بنیان. و فرصت های اشتغال برای دانشجویان در چهلمین سالگرد با شعار 1000 گروه تحقیقاتی و زیرساختی 1000 شرکت ایده و استارت آپ و 1000 شرکت فناور و خلاق برنامه ریزی شده است.

انتهای پیام/4121/4062/

دیدگاهتان را بنویسید