شمخانی: ایران آماده همکاری برای برقراری صلح پایدار در منطقه قفقاز جنوبی است

1086244 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، علی شمخانی نماینده ولی فقیه و دبیر شورای عالی امنیت ملی که برای سفر رسمی یک روزه به ارمنستان سفر کرده است با آرمن گریگوریان دبیر شورای امنیت ملی کشور دیدار و گفتگو کرد. ارمنستان، صبح امروز و در مورد موضوعات مورد علاقه هر دو بحث کردیم.

شمخانی در این دیدار با اشاره به پیوندهای عمیق تاریخی، فرهنگی و تمدنی دو ملت گفت: این شرایط بستر مناسبی را برای تقویت و گسترش روابط همه جانبه دو کشور فراهم کرده است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با بیان اینکه دو ملت ایران و ارمنستان در طول تاریخ و در شرایط سخت منطقه‌ای و بین‌المللی و بلایای طبیعی در کنار هم بوده‌اند، تصریح کرد: در چنین شرایطی نباید هیچ محدودیتی برای آن قائل شد. گسترش روابط بین آنها

وی با بیان اینکه حجم مبادلات اقتصادی ایران و ارمنستان متناسب با ظرفیت های قابل مبادله بین دو کشور نیست، بر لزوم فعال سازی این ظرفیت ها تاکید کرد.

شمخانی همچنین تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران مانند گذشته آمادگی دارد از ظرفیت و امکانات خود برای برقراری صلح پایدار در منطقه قفقاز جنوبی استفاده کند.

آرمن گریگوریان دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان نیز با ابراز خرسندی از سفر دریاسالار شمخانی به ارمنستان بر تقویت و توسعه روابط دو کشور در تمامی سطوح تاکید کرد.

وی توسعه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور را از جمله اقداماتی دانست که باید برای همکاری‌های دوجانبه در اولویت قرار گیرد.

گریگوریان با اشاره به روابط دیرینه دو کشور گفت: فرصت های بسیار خوبی برای توسعه روابط اقتصادی و امنیتی بین دو کشور وجود دارد که برای فعال سازی آنها تلاش مضاعفی را می طلبد.

  اجرای بیش از 62 پروژه مسئولیت اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد / انتصاب 13 مدیر مبارزه با فساد در صنعت نفت

وی افزود: پروژه های انتقال برق بین دو کشور و تبادل گاز ارمنستان و ترکمنستان از موضوعات مهم در روابط دو کشور است.

دبیر شورای امنیت ملی ارمنستان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در توسعه روابط کشورهای قفقاز جنوبی و تامین امنیت منطقه دارد.

وی با استقبال از نقش فعال جمهوری اسلامی ایران در ایجاد صلح و ثبات در منطقه، تداوم نقش کشورمان در این مسیر را ضروری و تقویت امنیت پایدار در منطقه ارزیابی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید