شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه ثبت بیماری ها مورد حمایت قرار می گیرند

رئیس مرکز توسعه وزارت بهداشت؛

42145 789 فقط خبر

رئیس مرکز تحقیقات، هماهنگی و ارزیابی وزارت بهداشت بیش از 300 برنامه در کشور برای ثبت بیماری ها و اثرات بهداشتی فعال است و گفت: بر اساس شعار سال، شرکت های دانش بنیان بر اساس ثبت بیماری حفظ خواهد شد.

به گزارش گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، رسول یاری احمدی از راه اندازی شبکه ثبت بیماری ها و پیامدهای سلامت در آینده خبر داد و گفت: بر اساس شعار سال، شرکت های دانش بنیان مبتنی بر ثبت بیماری ها حمایت می شود و در این راستا تغییر رویکرد روند سیاسی برنامه های ثبت بیماری ها و انتخاب برنامه های اولویت دار و امضای تفاهم نامه بین دانشگاه های مجری و معاونت پژوهشی توسعه کمی و کیفی این برنامه در دستور کار معاونت پژوهشی و فناوری وزارت بهداشت قرار دارد.

وی با بیان اینکه بیش از 300 برنامه ثبت نام پیامدهای بیماری و سلامت در کشور فعال است، گفت: دانشگاه های علوم پزشکی در حال امضای تفاهم نامه همکاری با یکدیگر برای توسعه همکاری و به اشتراک گذاری داده های مربوط به طرح ثبت نام هستند که در دانشگاه در نظر گرفته شده است. فرآیند ارزیابی زیر نظر معاونت تحقیقات و فناوری بهداشت و درمان می باشد.

برنامه ملی ثبت بیماری ها و اثرات سلامت از ابتدای سال 1393 به همت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و با هدف اصلی راه اندازی حداقل 20 سامانه ثبت بیماری در حوزه های اولویت دار آغاز شده است. علوم پزشکی و بهداشتی در کشور

  ثبت نام در طرح جهش تولید مسکن تمدید شد + لینک ثبت نام - اندیشه معاصر

این برنامه که وظیفه ساماندهی و پشتیبانی مالی و فنی راه اندازی سامانه های جدید ثبت نام و همچنین سامانه های ثبت نام موجود در کشور را بر عهده دارد، در واقع به دنبال جمع آوری مداوم و سیستماتیک اطلاعات در مورد همه افراد در یک جمعیت خاص است که برای آنها یک جمعیت خاص بیماری یا رویداد سلامتی تشخیص داده شد.

رئیس مرکز توسعه، هماهنگی و ارزشیابی وزارت بهداشت همچنین خاطرنشان کرد: در حال حاضر در مرحله ارزیابی دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی هستیم که بیش از 70 قرارداد همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی کشور منعقد شده است. مبدا که مجوز برنامه ثبت نام را دارد و پزشکان همکار دانشگاه علوم که قصد به اشتراک گذاری داده های خود را دارند امضا کرده اند که همه آنها در فرآیند بررسی مدارک دانشگاه ها بررسی شده اند.

یار احمدی با تاکید بر برنامه های ملی ثبت بیماری ها و پیامدهای سلامت گفت: بر اساس شعار سال از شرکت های دانش بنیان مبتنی بر ثبت بیماری ها حمایت می شود و در این راستا تغییر رویکرد در روند سیاسی ثبت بیماری ها انجام می شود. برنامه ها و انتخاب برنامه های اولویت دار و امضای تفاهم نامه بین دانشگاه های مجری و معاونت پژوهشی برای توسعه کمی و کیفی برنامه در دستور کار معاونت پژوهش و فناوری وزارت بهداشت قرار دارد.

رئیس مرکز توسعه، هماهنگی و ارزیابی از راه اندازی شبکه ثبت بیماری ها و پیامدهای سلامت در آینده خبر داد و گفت: پس از تکمیل ارزیابی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی علوم پزشکی، نتایج ارزیابی 1400 برنامه نیز انجام می شود. منتشر و اعلام شود. بعد ما مستندات و رتبه بندی برنامه ها را داریم.

  آزمایش اعتیاد به پوست با فناوری نانو امکان پذیر شده است

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری بهداشت؛ وی همچنین از هماهنگی با معاونت های بهداشت و درمان در سطح دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت بهداشت برای استفاده از شواهد ثبت نام در برنامه های درمانی کشور خبر داد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید