شروع ثبت نام در آزمون استخدام کادر آموزشی – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، ناصر سلیمان زاده رئیس مرکز برنامه ریزی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: مهم ترین رویکرد وزارت آموزش و پرورش در جذب و استخدام نیروی انسانی، گزینش بومی است.

وی گفت: در صورتی که کارمند تازه استخدام شده برای مهاجرت از وطن خود به شهر یا منطقه دیگری اقدام کند، کار وی خاتمه می یابد.

رئیس مرکز برنامه ریزی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: بومی سازی نیروی انسانی بسیاری از مشکلات سازمان نیروی انسانی را حل می کند.

وی افزود: هدف از بومی سازی در آزمون های استخدامی برقراری انصاف آموزشی از نظر ساماندهی مناسب نیروی انسانی و ایجاد تعادل در ارائه خدمات آموزشی و آموزشی در نقاط مختلف کشور به ویژه در مناطق فقیر و ضعیف است. “

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی نیز گفت: این استان به 2 هزار نفر نیاز دارد و پراکندگی جمعیت دانش آموزی مهمترین چالش استان در ساماندهی نیروی انسانی است.

محمدعلی وگیلی افزود: خشکسالی های پی در پی و مهاجرت های غیرقانونی علاوه بر پراکندگی جمعیت باعث کاهش جمعیت روستایی و افزایش حاشیه نشینی در شهرها شده است.

وی گفت: با این حال مربیان و معلمان دلسوز، وفادار و متعهد روستا با همت و تلاش مستمر به تربیت نسل آینده مشغول هستند و اثبات این مدعا در مباحث عقیدتی، علمی و تربیتی مردان و زنان جایگاه های بسیاری را کسب کرده است. دانش آموزان جنوب خراسان در مقاطع مختلف تحصیلی است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به وجود چهار شهر مرزی در استان افزود: بیش از 8 هزار زن و مرد در مناطق مرزی استان تحصیل می کنند.

  حضور یک تیم ملی فوتبال به همراه نوزادش در تمرین + عکس

وی از خراسان جنوبی به عنوان دومین استان کویری کشور یاد کرد و گفت: از سال 1390 جمعیت دانش آموزی این استان رشد چشمگیری داشته است.

دقیقی با اشاره به فعالیت 13 هزار معلم زن و مرد در 2700 مدرسه در استان خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر حدود 180 هزار دانش آموز دختر و پسر در مقاطع مختلف تحصیلی و پیش دبستانی در مدارس استان تحصیل می کنند.

وی با بیان اینکه اکثر مدارس استان حداقل با هنجار دانش آموزی کار می کنند، افزود: در مهرماه امسال 1200 معلم در استان بازنشسته شدند.

برای 34000 معلم مجوز کار صادر شده است

سعید عسگری سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره تلاش این وزارتخانه برای تامین نیروی کار گفت: 34 هزار و 731 نفر مجوز کار در آموزش و پرورش گرفته اند.

وی در پاسخ به این سوال که «چرا فرآیند جذب نیرو در آموزش و پرورش به تعویق افتاده است؟»، گفت: مشکل در آموزش و پرورش نیست. با توجه به تغییرات در دولت روند جذب نیرو کند شده است زیرا برخی از وزرای نهادهای دیگر مخالفت کرده اند که مطالعه کنیم.

فراخوان آزمایشی احتمالا در ژانویه منتشر می شود

عسگری با بیان اینکه اقدامات لازم برای صدور دفترچه آزمون استخدامی انجام شود، افزود: هر چه زودتر آزمون استخدامی برگزار شود برای ما بهتر است.

وی ادامه داد: پذیرفته شدگان نهایی آزمون باید اول مهرماه سال آینده در دوره حضور یافته و در کلاس حاضر شوند، بنابراین هر چه زودتر آزمون برگزار شود بهتر است.

  فیلم | آتش سوزی در معبد صالح تجریش - اندیشه مدرن

شناسه. معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: قرار است دعوتنامه آزمون در دی ماه ارائه شود که امیدواریم این امر محقق شود.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در اولین نشست خبری خود در چهارم دی ماه با تاکید بر تحقق عدالت آموزشی و توزیع عادلانه نیروی انسانی در نقاط مختلف کشور گفت: مناطقی که مدت هاست به دلیل عدم توزیع در وضعیت نامناسبی قرار داشته اند. و بهبودی

تعدادی از بینندگان این خبرگزاری نوشتند: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و وعده های مکرر مسئولان مربوطه مبنی بر برگزاری آزمون استخدامی از ابتدای سال جاری و تاکنون محقق نشده است. از فارغ التحصیلان بیکار و معلمان جاه طلب می خواهیم برگزاری آزمون استخدامی ماده 28 آموزش و پرورش را مشخص کنند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1253738

دیدگاهتان را بنویسید