شروع به مسدود کردن حساب های صادرکنندگان چک برگشتی

1069160 فقط خبر

به گزارش گروه اقتصادی آنا به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، مهران محرمیان گفت: مبنای برآورد تعداد انجام شده و پس از جمع‌آوری بازخورد پروژه از بانک‌ها، این روند به تمامی چک‌های برگشتی داخل کشور تعمیم خواهد یافت. حدود یک هفته.

محرمیان گفت: در بانک ها مرسوم است که قبل از بازگرداندن چک از شعب بانک ها با مشتری تماس می گیرند و معمولاً به صادرکننده فرصت کوتاهی برای تکمیل حساب خود داده می شود تا چک برگشت داده نشود، اما اگر بانک چک را برگرداند. بقیه به صورت خودکار و خودکار انجام می شود.

وی افزود: در لحظه استرداد چک اطلاعات چک برگشتی به بانک مرکزی ارسال می شود و از آن لحظه بانک مرکزی فرآیند بلوکه کردن کسری چک برگشتی را در سایر حساب های افراد آغاز می کند.

قائم مقام بانک مرکزی گفت: بانک ها موظفند برای استرداد چک به صادرکننده پیامک ارسال کنند و همچنین روند بلوکه شدن وجوه را آغاز کنند.

محرمیان خاطرنشان کرد: آنچه در قانون پیش بینی شده مسدود شدن وجوه است نه برداشت آن. بنابراین، طبق قانون، بانک مرکزی مبالغ و سایر ارکانی را که قبلاً در قانون چک های برگشتی وجود دارد، از جمله اینکه آیا شخص باید با دارنده چک تماس بگیرد و رضایت او را جلب کند یا شکایت از طریق شکایت، مسدود می کند. در قوه قضائیه همچنان پابرجاست و تنها اتفاق جدیدی که افتاده حمایت از حقوق افراد است به طوری که وقتی فردی به دادگاه مراجعه می کند این مبالغ بلوکه شده در حساب چک موجود است تا از دادگاه برداشت شود. وضع.

  ایرانی سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان عراق شد

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید