شرط دستیابی به رشد اقتصادی افزایش 8 درصدی بهره وری و سرمایه گذاری است

1081931 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی آنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی که امروز شنبه در چارچوب سفر دولت مردمی به جنوب شرق استان تهران در شهرستان ورامین حضور داشت، در جلسه شورای شهر گفت: نیمه تمام است.

رئیس جمهور با اشاره به بازدید از برخی پروژه های نیمه تمام در نقاط مختلف شهر افزود: به هیچ وجه قابل قبول نیست که اجرا و تکمیل یک پروژه عمرانی یا خدماتی بیش از حد انتظار سال ها به طول انجامد. به عنوان مثال چرا باید اجرای پروژه قطار شهری ورامین در سال های آینده ناتمام بماند؟

رئیسی در ادامه سخنان خود بر تسریع در تولید اسناد هویتی برای افغان های مقیم کشور تاکید کرد و گفت: افغان های مقیم ایران میهمان عزیز ما هستند اما این بدان معنا نیست که حضور و زندگی آنها در کشور نیست. روشن

رئیس جمهور از مسئولان وزارت بهداشت و استان های تهران و ورامین خواست تا تمام تلاش خود را برای تسریع در تکمیل پروژه های درمانی در شهرستان ورامین به کار گیرند و گفت: با تمام امکاناتی که در اختیار دارید، پیشوا را با بیمارستان 96 تکمیل کنید. تخت های مصوب در سفر کشوری برای این پروژه.

رئیسی همچنین بر تسریع در تکمیل خط دوم انتقال فاضلاب شهر ورامین تاکید کرد و گفت: علاوه بر تکمیل شبکه فاضلاب، توسعه ظرفیت تامین آب شرب مناطق مختلف تهران نیز در اولویت قرار دارد. از دستگاه های اجرایی افزایش ظرفیت دریاچه لار نیز یکی از اقداماتی است که می تواند به تامین اطمینان بیشتر آب شرب استان تهران کمک کند.

  تعیین سقف پاداش بازنشستگی در بودجه 1401 + جزئیات و میزان افزایش حقوق - اندیشه معاصر

رئیس جمهور به مشکل بدهی های معوق دامداران و کشاورزان شهرستان ورامین پرداخت و خاطرنشان کرد: ورامین یکی از قطب های تولیدات کشاورزی و دامی است و این وضعیت نباید آسیب ببیند، بلکه باید در تقویت و افزایش کشاورزی و دامی تلاش کرد. تولید در شهرستان

رئیسی به احداث 15 کیلومتر جاده ورامین اشاره کرد و گفت: جاده ورامین بخشی از جاده پرتردد تهران به مشهد است که به گفته دل مردم ایران به امام هشتم (ع) و افزایش ترافیک در این مسیر. مسیر باید تا حد امکان بیشتر باشد. “این بخش را تکمیل کنید و این بار ترافیک را سریعتر افزایش دهید.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود تامین ساختمان های اداری مناسب به ویژه در شهرهای جدید و بخش هایی که با توجه به تغییر تقسیمات کشوری نوسازی می شود را موضوع مهمی دانست و گفت: بهبود تقسیمات کشوری موجب افزایش اختیارات و افزایش قدرت می شود. ظرفیت حل مشکلات مردم نه توسعه ساختمان های اداری. داشتن دفتر کار در ساختمان اجاره ای بهتر از نداشتن منابع کافی برای حل مشکلات مردم است.

رئیسی افزود: ساختمان اداری زیبا و بزرگ قطعا خوب است اما تهیه چنین ساختمان هایی نباید به جای رفع مشکلات مردم به قیمت تخصیص اعتبار برای این موضوع باشد.

رئیس جمهور گفت: متأسفانه در مقطعی از کشور مواردی از جمله ساخت ساختمان های اداری بزرگ و ساخت اتاق جلسات در این ساختمان ها مطرح شده است، در حالی که در خوش بینانه ترین حالت می توان یک بار از این اتاق های جلسات استفاده کرد. ماه.» که به این گونه مسائل اختصاص می یابد باید برای رفع مشکلات مردم استفاده شود.

  اینزاگی: اینتر نمی‌خواهد میلان را رها کند/ هفته گذشته برای قهرمانی می‌جنگیم

رئیسی استفاده بهینه از امکانات کارگری و اداری را شرط افزایش بهره وری دانست و تصریح کرد: اگر بخواهیم به رشد اقتصادی 8 درصدی که هدف آن سال 1401 است، دست یابیم، باید بدانیم که شرط تحقق آن افزایش بهره وری و سرمایه گذاری است. .

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه حفظ و ارتقای سرمایه اجتماعی در گرو کارآمدی نظام اداری است، از کارمندان ملکی خواست تا تمام توان خود را برای ارتقای کارآمدی نظام اداری انجام دهند. به عنوان مثال ساخت هزار خانه در شرایطی که کشور با کمبود مسکن مواجه است و حدود 12 سال به دلیل مشکل اداری بین چند دستگاه بلااستفاده مانده است، درد بزرگی است و نشان از یک سیستم اداری ناکارآمد است.

رئیسی در ادامه به پیشنهاد راه اندازی گمرک در شهرستان ورامین به منظور تسهیل صادرات گل و گیاه اشاره کرد و گفت: اینکه گمرک در اینجا مستقر است و در زمان اوج صادرات گل و گیاه شیفت های خود را افزایش می دهد، ایجاب می کند. مدیریت کافی.»

رئیس جمهور با بیان اینکه بحث تصفیه فاضلاب از صرفه اقتصادی خوبی برخوردار است، افزود: تسهیل در ورود بخش خصوصی به این حوزه و جایی که بخش خصوصی وارد نشود، بخش دولتی آن را خواهد گرفت.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید