شرح تردد بازدیدکنندگان از مرز زمینی مهران و شلمچه/ 143 گیت فعال در این 2 مرز

964419 فقط خبر

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری آنا، سردار مهدی حاجیان درباره روند و وضعیت تردد زائران حسینی(ع) از مرزهای زمینی مهران و شلمچه اظهار کرد: طبق توافقی که با دولت عراق انجام شد، مقرر شد عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و زائرین ایرانیان عزیز برای شرکت در مراسم مقدس و معنوی عرفه به صورت انفرادی و گروهی به عراق بروید.

وی افزود: اعزام «انفرادی» تا ساعت 24 روز جمعه 27 تیرماه اعتبار دارد و پس از آن زائرین گرامی باید به صورت «کاروان» برای سفر به کشور عراق اقدام کنند.

سخنگوی فرج ادامه داد: از 17 تیرماه بیش از 180 هزار تردد از مرزهای مهران و شلمچه به ثبت رسیده و 143 گیت گذرنامه پلیس در مرز مهران و شلمچه فعال است.

وی در ادامه به تشریح وضعیت گیت های عملیاتی و فعال در مرزهای زمینی ایلام و خوزستان پرداخت و افزود: در حال حاضر مرز مهران دارای 95 گیت فعال از جمله؛ 29 دروازه دائمی، 64 دروازه موقت، 1 دروازه ترانزیت و 1 دروازه بازار وجود دارد.

سخنگوی فرج در مورد دروازه های مرزی شلمچه نیز اظهار داشت: این مرز نیز دارای 48 دروازه از جمله; 24 دروازه ثابت و 24 دروازه موقت.

سردار حاجیان در بخشی دیگر از سخنان خود درباره روند گذرنامه خاطرنشان کرد: هفته گذشته 270 هزار درخواست گذرنامه ثبت و توسط همکاران نیروی انتظامی چاپ شد.

این مقام ارشد انتظامی گفت: مدت زمان تهیه گذرنامه بین 3 تا 4 روز است که از طریق پست به آدرس اعلامی متقاضی ارسال می شود.

وی با اشاره به تمهیدات انجام شده از سوی پلیس برای خدمات رسانی به زوار حسینی(ع)، گفت: پلیس آمادگی کامل برای ارائه خدمات امنیتی، مرزی و گذرنامه ای به زوار عزیز را دارد و انتظار می رود ظور عزیز همواره با یاران خود همکاری داشته باشد. در پلیس و در این ایام معنوی ما را از دعای خیرتان بی نصیب نگذارید.

  قیمت خودروهای وارداتی در بازار 17 اسفند 1392 + جدول - اندیشه معاصر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید