شرایط طلاق به دلیل روابط خارج از ازدواج – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، در دنیای امروزی که زندگی می کنیم متاسفانه خیانت بسیار رایج شده است. مردم به هر دلیل و به هر شکلی این کار زشت را انجام می دهند.

ازدواج زن و مرد و تشکیل زندگی مشترک مستلزم وفاداری و صداقت از طرفین است و هیچ کدام نمی توانند ناسازگاری و سوء تفاهم در زندگی مشترک را بهانه ای برای برقراری روابط غیراخلاقی و غیر قانونی قرار دهند.

طلاق در صورت خیانت

مردان می توانند با اجازه همسر اول و دادگاه با زن دیگری ازدواج دائم یا موقت داشته باشند. اما اگر ازدواج مجدد آنها بدون اذن زن یا دادگاه باشد یا مرد با زنی غیر محرم رابطه غیر قانونی و غیر اخلاقی داشته باشد، می توان گفت که خیانت کرده است.

طبق قانون، رابطه غیرقانونی زن و مرد غیر محرم به هر شکل جرم بوده و قابل مجازات است. اما باید بدانید که به طور کلی رابطه مردی غیر از همسرش نمی تواند به دلیل خیانت زن منجر به طلاق شود، مگر اینکه زن دلایل کافی برای اثبات خیانت مرد برای اخذ حکم طلاق داشته باشد.

اثبات خیانت

زن می تواند از اقرار یا قولنامه شوهرش استفاده کند و در دادگاه خانواده تقاضای طلاق کند. البته زن در صورتی می تواند تقاضای طلاق کند که همسرش (عدم ازدواج مجدد) در سند ازدواج آنها ذکر شده باشد. در غیر این صورت خیانت مرد نمی تواند دلیل طلاق زن باشد.

در صورت عدم احراز عمل و عدم ثبت این موضوع در دفاتر رسمی ازدواج، چگونه مرد می تواند به زن خیانت کند؟

  افزایش قیمت 21 ارز در بازار بین بانکی

در این صورت زن می تواند به دلایل موجه از شوهر خود شکایت کند. به این ترتیب مرد باید به ازدواج موقت خود اقرار کرده و نامه را برای جلوگیری از مجازات کیفری به دادگاه ارائه کند. زن نیز می تواند از اقرار یا قولنامه شوهر خود استفاده کرده و در دادگاه خانواده تقاضای طلاق کند.

البته اگر زن می تواند به این دلیل که این (ازدواج منحصر به فرد مرد) در سند ازدواج آنها قید شده است، تقاضای طلاق کند، در غیر این صورت خیانت مرد نمی تواند دلیلی بر طلاق زن باشد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1276336

دیدگاهتان را بنویسید