شرایط برگزاری عزاداری محرم اعلام شد

1029013 فقط خبر

محسن فرهادی با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در کشور گفت: بر اساس گزارش سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص دستورالعمل‌های ویژه سلامت در ماه محرم تقریباً به یک نقطه توافق رسیده‌ایم. خبرگزاری گروه عمومی آنا.

وی با عنوان این مقاله، اصول کلی پروتکل ها محدودیتی در برگزاری مراسم عزاداری ندارد، افزود: تاکید ما بر خودمراقبتی و کنترل دقیق سازمان تبلیغات اسلامی است.

فرهادی با تاکید بر اینکه در برگزاری مراسم عزاداری بین رنگ شهرها تفاوت قائل نشدیم، گفت: در شهرهای نارنجی و قرمز بازرسی های بهداشتی ما تقویت می شود.

وی ادامه داد: اولین توصیه ما به متولیان برگزاری مراسم عزاداری این است که مراقب افرادی که واکسن نزده اند و کسانی که علائم بیماری دارند را کنترل کنند. اگرچه برای این ایام امکان اقدام از طریق سامانه وجود ندارد، اما انتظار داریم هموطنانی که علائم دارند از شرکت در مراسم عزاداری خودداری کنند.

فرهادی افزود: با توجه به شرایط فصلی توصیه می شود مراسم عزاداری در فضای باز و با رعایت فاصله 2 متری برگزار شود.

وی گفت: در مناطقی که به دلیل گرمای هوا امکان حضور در فضای باز وجود ندارد، حتی می توان مراسم را در ساعات روشنایی روز و با در نظر گرفتن گردش هوا و تهویه برگزار کرد.

معاون فنی مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت ادامه داد: نکته دیگر در برگزاری مراسم کوتاه کردن زمان برگزاری مراسم حتی در صورت امکان در فضای بسته است.

وی افزود: همکاران ما در قالب تیم های بازرسی بر روند تخصیص پیشنهادات نظارت دارند. بنابراین لازم است از ذبح حیوانات مشکوک خارج از شبکه دامپزشکی خودداری شود.

  قیمت روز موبایل 10 آبان 1400

فرهادی گفت: با توجه به بیماری تب کریمه کنگو، لازم است رعایت نکات بهداشتی در هنگام ذبح دام جدی گرفته شود و از حیواناتی که سلامت آنها کنترل نمی شود خودداری شود.

وی در ادامه به فصل گرما و شیوع بیماری های گوارشی اشاره کرد و افزود: یکی دیگر از بیماری های فصل گرما وبا است که از طریق آب آلوده منتقل می شود. بنابراین هنگام توزیع آب یخ بین عزاداران از یخ قالبی به صورت غیر مستقیم برای خنک کردن نوشیدنی ها استفاده کنید. زیرا تقریبا تمامی یخ های قالب گیری صنعتی قابل شرب نیستند و فقط باید برای خنک سازی غیر مستقیم استفاده شوند.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید