سیگنال های عبوری از سلول های عصبی توسط دوربینی با سرعت بالا ثبت شد

کشف جدید محققان برق و پزشکی;

42200 838 فقط خبر

محققان در زمینه‌های مهندسی برق و پزشکی موفق به ساخت دوربینی شده‌اند که تکانه‌های عصبی را هنگام عبور از سلول‌های عصبی ثبت می‌کند و می‌تواند به درک بهتر عملکرد مغز کمک کند.

به گزارش گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا به نقل از «سایت تک دیلی»، در حقیقت مغز انسان زمان می برد تا حس منتقل شده از طریق رشته های عصبی را ثبت کند، البته این امر خیلی سریع اتفاق می افتد. به عنوان مثال، سیگنال های لمسی از طریق رشته های عصبی با سرعت حدود 100 مایل در ساعت منتقل می شوند. برخی از سیگنال های عصبی حتی سریعتر هستند.

دانشمندان مؤسسه فناوری کالیفرنیا یک دوربین فوق سریع ساخته اند که می تواند این تکانه ها را هنگام عبور از سلول های عصبی ثبت کند. این دوربین همچنین می تواند تصاویر ویدئویی از سایر پدیده های سریع مانند پالس های الکترومغناطیسی در دستگاه های الکترونیکی ضبط کند.

این دوربین که «تصویربرداری فوق سریع Diff-CUP» نام دارد در آزمایشگاه لیهونگ وانگ، استاد مهندسی پزشکی و مهندسی برق طراحی شده است. این دوربین مشابه سایر سیستم های CUP Wang عمل می کند که قادر به ضبط پالس های لیزری در حین حرکت با سرعت نور و همچنین ضبط فیلم با سرعت 70 تریلیون فریم در ثانیه هستند.

دوربین پرسرعت سیگنال های عبوری از سلول های عصبی را ضبط می کند

تیم تحقیقاتی وانگ همچنین فوتون های پالس های الکترومغناطیسی (EMP) را ثبت کردند. این پالس ها با سرعتی نزدیک به سرعت نور در برخی مواد حرکت می کنند.

به گفته وانگ، این پیشرفت می تواند به افزایش دانش در مورد نحوه عملکرد مغز انسان کمک کند.

  حاکمیت فرهنگی به چه عواملی نیاز دارد؟ - اندیشه معاصر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید