سید حسن نصرالله: هیچکس نمی تواند در انتخابات پارلمانی لبنان مدعی اکثریت شود

1074499 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، سید حسن نصرالله، دبیرکل جنبش حزب الله لبنان امشب (چهارشنبه) درباره انتخابات لبنان صحبت کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان در ابتدای سخنان خود از همه کسانی که برای رای دادن آمدند به ویژه بیماران و مجروحان تشکر کرد.

سید حسن نصرالله همچنین از مقامات ذیربط لبنان و نیروهای امنیتی لبنان از جمله رئیس جمهور و نخست وزیر لبنان برای برگزاری این انتخابات تشکر کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین با قدردانی از اعضای جدید فراکسیون حزب الله گفت: از چهره های مقاومت که آموزش های صهیونیست ها و مشارکت آنها در روند رای گیری را مشاهده کردند، تشکر می کنیم.

سید حسن نصرالله با اشاره به نتیجه بزرگی که در انتخابات لبنان به دست آمد، ادامه داد: این دستاورد پس از حمله شدید رسانه ای و روانی به ما و همپیمانان مقاومت و فشار و بحران های اقتصادی حاصل شد. علیرغم همه تهدیدها و تهدیدها برای ارعاب مردم و بازگشت آنها، کاری از پیش نبردند. حضور چشمگیر در سه مرحله جوابگو بود. مشارکت قابل توجه در روز انتخابات و نتایجی که منتشر شد پاسخ دیگری بود.

وی گفت: آنچه برای مقاومت اتفاق افتاد پیروزی بزرگی بود که ما به آن افتخار می کنیم، به ویژه وقتی به وضعیت این نبرد و آنچه استفاده و هزینه شد نگاه می کنیم. «آنچه بر سر جامعه اهل سنت آمده، موضوع بسیار مهمی است که نیازمند برخوردی آرام، مسئولانه و دقیق است.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: هیچ گروه سیاسی در کشور وجود ندارد که بتواند مدعی اکثریت پارلمانی شود. تاکنون همه افراد محترم و منطقی چنین اظهار نظری نکرده اند. «امروز ما با یک سری جناح‌های پارلمانی و احزاب سیاسی و نمایندگان جدید و مستقلی روبرو هستیم که ممکن است به نفع لبنان و مردم این کشور در اتفاقی بوده باشند که نه این گروه و نه این گروه اکثریت را کسب نکرده‌اند. “

  رئیسی: ما می خواهیم با روسیه روابط راهبردی برقرار کنیم - یک تفکر مدرن

وی گفت: درجه بحران های مالی، پولی، اقتصادی و معیشتی به حدی است که هیچ گروهی حتی اگر اکثریت را به دست آورد، نمی تواند آن را حل کند. وقتی هیچکس اکثریت را به دست نیاورد، یعنی همه مسئول هستند و هیچکس نباید از این مسئولیت دوری کند. مخالفت و نظریه پردازی رایگان آسان تر است. مسئولیت پذیرفتنی نیست زیرا خیانت به امید مردم و خیانت به امانت و تحقق وعده های انتخاباتی است.

در حال تکمیل …

دیدگاهتان را بنویسید