سید حسن نصرالله: روز قدس مشروعیت مسئله فلسطین را برجسته می کند

1067872 فقط خبر

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس گفت: روز جهانی قدس در بیش از 90 کشور جهان جشن گرفته می شود و میلیون ها نفر در شهرهای مختلف در آن شرکت می کنند. ایران و یمن به شیوه ای منحصر به فرد به خیابان ها آمدند و همچنین از ده ها هزار نمازگزار در مسجد الاقصی استقبال کردند.

دبیرکل حزب الله لبنان روز قدس را تاکید بر حقانیت مسئله فلسطین و حقانیت آن و مظلومیت مردم آن کشور دانست و گفت: او قدس را اعلام کرد.

سید نصرالله همچنین گفت: وجدان مردم و وجدان هر مسلمان و هر آزاده جهان باید مراقب قربانیان مردم فلسطین باشد و هدف روز جهانی قدس جلب توجه به صبر افراطی و اسطوره‌ای است. فلسطینی ها

وی در ادامه با بیان اینکه هدف آمریکا، جهان غرب، جنبش صهیونیستی و همه حامیان آن، تحمیل رژیم صهیونیستی در منطقه و معرفی آن به عنوان کلید حل مشکلات منطقه است، افزود: و جهان عرب باید فلسطین را فراموش کند، اما امروز تأکید می کنیم که این زمان هرگز فراموش نخواهد شد.»

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: از سال 1948 به دنبال این بودند که امت اسلامی از بازگشت قدس احساس ناامیدی و سرخوردگی کنند و در تمام این مدت جنایات صهیونیست ها متوقف نشده است. شکست های پی در پی اعراب و تحقیر رسمی اعراب و روند آشتی در راستای هدف ناامیدی است».

نصرالله افزود: با همه این اقدامات، مردم فلسطین اکنون بیش از هر زمان دیگری به آزادی سرزمین خود امید و امنیت دارند.

  آمار تاج جهانی 5/7866 فوت و 486 هزار عفونت جدید - تفکر مدرن

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید