سید حسن نصرالله درباره نقش سردار سلیمانی در جنگ 33 روزه گفت

دبیرکل حزب الله لبنان جمعه شب از نقش ناگفته حاج قاسم سلیمانی، فرمانده فقید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جنگ 33 روزه گفت.

4878 233 فقط خبر

به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، «سید حسن نصرالله» در برنامه تلویزیونی «او با ما بود» گفت: پس از آزادسازی جنوب لبنان در 14 خرداد 1358، جلسه ای در شورای جهاد با حضور حاج قاسم محاسبه شد که پیروزی در سال 2000 یک پیروزی تاریخی محسوب می شود و سران رژیم صهیونیستی این دستاورد مقاومت لبنان و حزب الله را نادیده نخواهند گرفت و روزی برای نابودی حزب الله به حزب الله حمله خواهند کرد. معلوم نیست این جنگ در سال 2000 است یا چند سال بعد، اما ما همیشه در آماده باش بوده ایم.

وی افزود: از سوی دیگر وظیفه بسیار مهمی بر عهده ما بود و آن آزادی همه اسرا در زندان های رژیم صهیونیستی بود. و ما برنامه ریزی کردیم که عملیات را برای آزادی زندانیان خود از سر بگیریم. اسرائیل نسبت به لبنان، یعنی آب و خاک لبنان طمع داشت، و این به قدرت بیشتری نسبت به سال 2000 یا قبل از آن نیاز داشت. ایجاد یک عامل بازدارنده تا دشمن بداند هر گونه تجاوزی با پاسخ مواجه خواهد شد.

دبیرکل حزب الله همچنین گفت: بنابراین با موضوعات مطرح شده باید به زیرساخت های قوی تری نسبت به قبل دست پیدا کنیم، باید سلاح های جدید و امکانات جدید به دست آوریم. همه این موارد در حضور حاج قاسم مطرح شد و ایشان در ایجاد این چشم انداز مشارکت داشتند و اعتقاد ایشان به این بینش بسیار مهم بود.

  اکران آنلاین فیلم «مرد بازنده» در فیلیمو

نصرالله افزود: اگر حمایت ایران و تلاش حاج قاسم نبود همه اینها روی کاغذ نوشته می شد. حاج قاسم این مطالب را به اطلاع مقامات جمهوری اسلامی رساند. این مشکلات نیاز به تجهیزات زیادی داشت و ایشان با جزئیات دنبال می کردند. باید تغییری در موشک ها، پهپادها و تسلیحات حزب الله ایجاد می شد.

وی افزود: اقدام خاص حاج قاسم این بود که از برادرانش و عماد مغنیه خواست تا برنامه سالانه داشته باشند. قبل از سال 1379 برنامه سالانه نداشتیم اما بعد از آن تاریخ برنامه سالانه داشتیم و حاج قاسم گفت: «امکانات را می دهم اما باید برنامه ریزی روزانه را کنار بگذاریم و یک برنامه ریزی داشته باشیم. سالیانه برنامه ریزی کنید و بگویید در این یک سال چه کار کنیم.» باید دوره های آموزشی، پادگان ها و… را برنامه ریزی کنیم، سال دوم برنامه سالیانه داشتیم و بعد حاج قاسم گفت برنامه سه ساله داشته باشیم و این شد. بار اول یک برنامه سه ساله داشتیم بعد یک برنامه سه ساله داشتیم.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید