سیاست خارجی ما به سازمان ها و نهادهای منطقه ای و فرامنطقه ای توجه دارد

رئیسی قبل از ترک تهران به مقصد آستانه:

42118 325 فقط خبر

رئیس جمهور با اشاره به اینکه سیکا ظرفیت خوبی برای ایران و منطقه است و با نشست سیکا می توانیم با زیرساخت های اقتصادی آسیا ارتباط خوبی برقرار کنیم، گفت: سیاست خارجی ما در دولت مردمی توجه به مسائل منطقه ای و منطقه ای است. سازمان ها و موسسات فرامنطقه ای

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری آنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور به دعوت رسمی همتای قزاقستانی خود و در راس هیاتی بلندپایه از مقامات سیاسی و اقتصادی عصر امروز (چهارشنبه 29 مهرماه) به شرکت در ششمین نشست رهبران کشورهای عضو “کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادساز” در آسیا (سیکا) در رأس یک هیئت بلندپایه به قزاقستان.

رئیس جمهور پیش از ترک تهران به مقصد آستانه در سخنرانی خود در فرودگاه مهرآباد، همکاری های متقابل ما با کشورهای آسیایی را مهم دانست و گفت: نتیجه همکاری های دوجانبه ایران و کشورهای آسیایی می تواند صلح، ثبات، امنیت و صلح در منطقه باشد. . در سیاست همسایگی در گام اول اعتماد سیاسی متوازن برقرار کرده ایم و در گام بعدی به نقش ایران به عنوان یک کشور قدرتمند نگاه می کنیم.

وی افزود: در این سفر دیدارهای دوجانبه با کشورهای آسیایی خواهیم داشت. البته چون زمان ما در آستانه طولانی نیست، بازدیدها محدود خواهد بود.

رئیسی با تاکید بر اینکه سیکا ظرفیت خوبی برای ایران و منطقه است، گفت: ایران همکاری با سازمان ها و نهادهای منطقه ای و فرامنطقه ای و نهادهای سیاست همسایگی را دنبال می کند. با نشست سیکا می توانیم ارتباط خوبی با زیرساخت های اقتصادی آسیا برقرار کنیم. گامی که در ششمین اجلاس SICA برداشته شد، ارتقای آن به یک سازمان منطقه ای و بین المللی است.

  گیاهان برگدار گلدار زیبا برای خانه شما - یک فکر مدرن

رئیس جمهور با اشاره به اینکه در حاشیه نشست سیکا دیدارهای دوجانبه با سران کشورها خواهیم داشت، ابراز امیدواری کرد این سفر و این اجلاس برای سیاست خارجی و همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران موفقیت آمیز باشد.

انتهای پیام/4129/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید