سود سهام 2 یا 3 بار در سال تقسیم می شود

سخنگوی انجمن شرکت های سرمایه گذاری خصوصی گفت: سعی می کنیم سالی دو یا سه بار تقسیم سود انجام شود. سیاست دولت تعیین حداکثر سود و توزیع آن است.

2320 139 فقط خبر

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا، اکبر حیدری سخنگوی انجمن صنفی شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت گفت: در جریان تخصیص سهام شرکت سرمایه پذیر به سبد سهام در سال 1385، تلاش شد تا با ارزش ترین سهام در سال 1385 تخصیص داده شود. پرتفوی مردم را بررسی کرد و گفت: سودآوری یکی از مهمترین دلایل آن است. این سهام ارزشمند هستند و در این دوره ثابت شده است که شرکت های حاضر در سبد سهام هم در توزیع سود و هم در ثبات ارزش پیشرو هستند.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته نزدیک به دو هزار میلیارد تومان سود سهام عدالت تنها برای شرکت های بورسی بوده است. در سال جاری با توجه به جلسات برگزار شده، برآوردها نشان می دهد که سودآوری شرکت های سبد سرمایه ای افزایش چشمگیری داشته است.

سخنگوی انجمن صنفی شرکت های سرمایه گذاری با بیان اینکه در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و تشویق مردم به ماندگاری در سرمایه گام برداریم، تصریح کرد: در این راستا سیاست دولت شناسایی حداکثر سود است. و برای تشویق مردم به ماندن در سهام و استفاده طولانی مدت از درآمد حاصل از آن دارایی توزیع کنید.

وی درباره زمان اجرای دو برابر شدن سود سهام سرمایه گفت: روند برگزاری مجامع شرکت های بورسی بسته به پایان سال مالی تا اواسط سال ادامه خواهد داشت. در همین راستا در سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که سود سرمایه در اسفند ماه انجام می‌شود، اما تلاش می‌کنیم تا بازه زمانی تقسیم سود را به دو یا سه بار در سال برسانیم تا حجم مراجعات مردم کاهش پیدا کند و اگر مردم نیازهای فوری مالی دارند، می توانند از آن استفاده کنند

  دانشگاه نباید فقط به فکر کسب درآمد باشد - تفکر مدرن

حیدری درباره آزادسازی سود گفت: یکی از مشکلاتی که در سال های گذشته با آن مواجه بودیم، کم کاری دولت ها برای فرهنگ سازی بین سهامداران به ویژه سهامداران بود. آزادسازی سهام عدالت پس از ابلاغ رهبر معظم انقلاب در سال 1398 محقق و انجام شد، اما آنچه که بعضاً آزادسازی تلقی می شود، در واقع تجاری سازی سهام عدالت است که نه در سیاست های کلان برنامه ریزان است و نه در سیاست های کلان. در بین کارشناسان بازار سرمایه به خصوص در شرایطی که فروپاشی بازار توصیه نمی شود.

سخنگوی انجمن صنفی شرکت های سهامی خاص افزود: سیاست و تلاش دولت تشویق مردم به حفظ و حفظ سهام است، اما در عین حال این حق برای کسانی که در شرایط اضطراری هستند این است که سهام خود را نقد کنند و باید این حق را داشته باشند. خلاصه ای در این باره وجود دارد.» اساسنامه آزادسازی سهام به دلیل مشکلاتی که بر خلاف اصل 44 و قانون تجارت داشت، در شورای عالی بورس در حال تغییر است و پس از اصلاح، اسناد و مدارک اجرایی خواهد شد. برای اطمینان از نقدینگی سهام ارائه شود.

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید