سنگال با پنج بازیکن مقابل ایران دفاع کرد!

سرمربی سنگال؛

30747 313 فقط خبر

سرمربی سنگال اعلام کرد که تیمش قصد دارد در بازی های دوستانه از سیستم 5 دفاعی استفاده کند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، تیم های ملی ایران و سنگال 14 مهرماه در اتریش به مصاف یکدیگر خواهند رفت. قهرمان قاره آفریقا این روزها در اورلئان، شهری در 100 کیلومتری پاریس تمرین می کند.

آلیو سیسه سرمربی موفق تیم ملی سنگال در پایان تمرین روز گذشته این تیم در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات مختلف پاسخ داد. تیم او موفق شد با سیستم 4-4-2 قهرمان آفریقا شود و به جام جهانی راه یابد. حالا خبرهایی از احتمال تغییر سیستم این تیم در بازی های دوستانه پیش رو مقابل بولیوی و ایران و تست سیستم های مد نظر کادر فنی برای جام جهانی منتشر شده است.

سیسه در پاسخ به احتمال تغییر سیستم تیم ملی سنگال گفت: بله، در دیدار مقابل حریفان این کار را انجام می دهیم. ما قبلاً سیستم 5-3-2 را امتحان کرده ایم. همه سیستم امروز ما را می شناسند. سیستم مورد علاقه ما 4-4-2 یا 4-3-3 است. ما بازیکنانی داریم که می توانند در این سیستم ها بازی کنند. ما با این سیستم قهرمان آفریقا شدیم.

وی ادامه داد: یعنی ابتکار عمل بیشتری در این سیستم داریم. سیستم 4-4-2 به ما اجازه داد تا با کرپین دیاتا و اسماعیل سار در جناحین و بولای دیا و سادیو مانه در خط حمله گل های زیادی به ثمر برسانیم. تعادل و شتاب زیادی به ما داد. ما در این سیستم گل های زیادی زدیم. حالا به جام جهانی می رویم. درست است که ذهنیت ها متفاوت است، اما جهانی چیز دیگری است.

  ما از کسب و کارهای فضای مجازی حمایت می کنیم

سرمربی شیرهای ترنج ادامه داد: شاید سنگال در آنجا کمتر از قاره آفریقا محبوبیت داشته باشد. اگر با دقت نگاه کنید و همانطور که گفتم ما در سیستم 5-3-2 توسعه می دهیم. در آخرین بازیمان مقابل رواندا، در 15 دقیقه آخر با این سیستم بازی کردیم. ممکن است یک نوع از سیستم ما باشد، اما درست است که سیستم مورد علاقه ما نیست. می‌توانم بگویم بله، امروز بعدازظهر تیمی وجود دارد که به این شکل پیشرفت کرده است.

سیسه خاطرنشان کرد: «این بدان معنا نیست که ما لزوماً با آن سیستم شروع به بازی خواهیم کرد. اما من فکر می کنم در طول مسابقه، این سیستمی است که شاید بتوانیم آن را بپذیریم و همانطور که گفتم، کمی زمان برای کار روی آن داریم. هدف از این بازی های دوستانه این است که بتوانیم به این سیستم بازگردیم.

سرمربی سنگال همچنین از غایبان خود در این روز فیفا خبر داد: همانطور که می دانید ادوارد مندی تمرین را ترک کرده و غیبت او قطعی است. می خواستیم موسی نیاکت را در کنار خود داشته باشیم. بازیکنی مثل بولی دیا باید از فردا تمریناتش را از سر بگیرد. اسماعیل صر نیز باید برگردد اما همانطور که می دانید نوح فادیگا در دسترس نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید