سمینار ایران و کره جنوبی درباره پول بلوکه شده – تفکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، پس از نشست معاونان وزیران امور خارجه ایران و کره جنوبی در اتریش و مذاکرات درباره دارایی های بلوکه شده تهران در بانک ها در سئول، اکنون برخی منابع از ادامه مذاکرات دو کشور خبر می دهند. .

منابع آگاه به یونهاپ گفته اند که نمایندگان سئول و تهران در نظر دارند در ماه آینده نشستی برای بحث درباره دارایی های مسدود شده ایران در بانک های کره جنوبی برگزار کنند.

یونهاپ به نقل از یک منبع ناشناس گفت: کره جنوبی و ایران قصد دارند ماه آینده رایزنی با طبقه کارگر در سئول برای یافتن راه هایی برای حل و فصل اختلافات طولانی مدت بر سر دارایی های مسدود شده تهران برگزار کنند. “بررسی تحت تحریم های ایالات متحده.”

بر اساس این گزارش، مقامات سئول می گویند کارگروه های پیشنهادی آماده بررسی جزئیات انتقال احتمالی پول در پی لغو تحریم ها علیه ایران و در صورت عدم حصول توافق در مورد سایر جنبه ها هستند.

این منبع به یونهاپ گفت: «انتظار می‌رود این گروه‌های کاری عمدتاً بر جزئیات نحوه بازپرداخت دارایی‌های ایران در صورت اعمال تحریم‌های آمریکا تمرکز کنند». آنها همچنین ممکن است در مورد احتمال از سرگیری واردات نفت از ایران پس از لغو تحریم ها گفتگو کنند.

بدهی کره جنوبی به ایران در ازای خرید میعانات گازی در دو بانک این کشور بالغ بر 7 میلیارد دلار بوده که از سپتامبر 2018 (شهریور 1397) به بهانه تحریم های آمریکا پرداخت نشده است.

چوی ژانگ کان معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی روز 15 دی ماه در بحبوحه مذاکرات در وین به اتریش سفر کرد و با علی باقری معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

  رئیس پارک علم و فناوری همدان منصوب شد

معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی در نشستی که به درخواست طرف کره ای و در دفتر جمهوری اسلامی ایران در وین برگزار شد، با اشاره به اهمیت روابط سئول و تهران، به تشریح ارز بلوکه شده ایران با ایران پرداخت. کره جنوبی این کشور در تلاش است تا بدهی خود به ایران را پرداخت کند.

علی باقری، معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: دولت کره جنوبی بدون توجه به نتیجه مذاکرات وین باید وجوه بلوکه شده ایران را آزاد کند و تحریم های یکجانبه آمریکا نمی تواند توجیه کننده نکول در قبال ایران باشد.

همچنین گفته شد که امتناع غیرقانونی و غیرموجه کره جنوبی از پرداخت بدهی های خود به ایران نقطه تاریکی در تاریخ روابط دو کشور خواهد بود و سئول باید هر چه سریعتر برای آزادسازی منابع ایران اقدام کند.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1257749

دیدگاهتان را بنویسید