سقف قیمت واردات خودرو با فروش آپشن به پایان می رسد

گفتگو

42062 829 فقط خبر

یک فعال اقتصادی در اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو، مدل همکاری وزارت صنعت با واردکنندگان خودرو را ساختگی خواند و گفت: با تعیین سقف قیمتی 20 هزار دلاری، خودروهایی که کیفیت بالایی ندارند و فروش آپشن خودرو وارد کشور می شود. بازار با این رویه رونق خواهد گرفت.

علی خسروانی در گفت وگو با خبرنگار گروه آفرینش اقتصادی خبرگزاری آنا، در خصوص تخصیص ارز برای واردات خودرو گفت: دولت وقت می گیرد تا ارز تخصیص نیابد. این رفتار باعث می شود که بهینه سازی صنعت خودرو به دلیل کمبود خودروهای خارجی به فضای رقابتی نرود.»

وی گفت: روش وزارت حریم خصوصی برای تخصیص ارز برای واردات خودرو که واردکننده باید 30 نماینده فروش داشته باشد ناعادلانه است و این روش نمونه ضعیف یک شرکت داخلی است و هیچ منطق منطقی برای اجرا در کشور ندارد.

این نمایشگاه دار خودرو تاکید کرد: میزان ارز در نظر گرفته شده برای واردات تاثیر چندانی بر عرضه و تقاضای بازار نخواهد داشت و برای تعادل بازار نیاز به واردات بیشتر است.

خسروانی گفت: با تعیین سقف 20 هزار دلاری خودروهایی که کیفیت بالایی ندارند وارد کشور می شود و با این رویه بازار آپشن خودرو رونق می گیرد، بنابراین خودروهای وارداتی بدون تجهیزات مناسب وارد می شوند که نمی توانند. برای رقابت با خودروسازان داخلی از نظر قیمت. خودروهای وارداتی قدرت تاثیرگذاری بر کیفیت خودروهای داخلی را نخواهند داشت اگر گمرک دریافتی های خود را با کنترل بیشتری اعمال نکند.

انتهای پیام/

  کلیباف: شهدای دفاع مقدس نماد شهدای تاریخ اسلام - تفکر نوین

دیدگاهتان را بنویسید