سفر بایدن در منطقه و احتمال رژیم صهیونیستی

1083306 فقط خبر

به گزارش گروه دیگر رسانه های آنا، جوبینن ماه آینده برای شرکت در نشستی با گروهی از متحدان عرب آمریکا به عربستان سعودی سفر می کند. اتفاقات زیادی در عربستان سعودی می افتد، بنابراین من شخصاً به آنجا می روم. مسئله امنیت ملی آنها و اسرائیل است.

در حالی که گمانه زنی های جنجالی در محافل سیاسی و رسانه ای درباره اهداف نشست آتی در ریاض مطرح شده است، برخی رسانه های آمریکایی و یهودی به نقل از منابع آگاه گزارش دادند. کاخ سفید در حال کار بر روی “نقشه راهی برای عادی سازی” روابط بین اسرائیل و عربستان سعودی قبل از سفر ماه آینده بایدن به خاورمیانه است. البته گفته می شد قبل از سفر بایدن توافقی صورت نگیرد.

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید هفته گذشته گفت: ایالات متحده از گسترش و تعمیق روابط اعراب و اسرائیل حمایت می کند. پیش از این مقامات اسرائیلی گفته بودند یکی از اهداف این سفر، بحث در مورد چشم انداز دفاع موشکی و دریایی یکپارچه بین ایالات متحده، اسرائیل و چندین کشور عربی از جمله عربستان سعودی است. امنیت کنست گفت که ایالات متحده و اسرائیل در حال کار بر روی طرحی به نام «دفاع هوایی خاورمیانه» هستند.

وی افزود: سفر بایدن ابتکاری خواهد بود و این ابتکار بر همکاری با فرماندهی مرکزی آمریکا و سایر کشورهای منطقه برای مقابله با پهپادها و حملات موشکی جمهوری اسلامی و نیروهای نیابتی آن متمرکز است. تاکنون هیچ یک از کشورهایی که قرار است در اجلاس ماه آینده در ریاض شرکت کنند، در مورد اهداف این اجلاس اظهار نظری نکرده اند و تنها رژیم صهیونیستی و رسانه های غربی و یهودی تمرکز خود را بر افزایش امواج قرار داده اند تا این اجلاس را تهدیدی برای ایران معرفی کنند. روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای حوزه خلیج فارس در ماه های اخیر تقویت شده و این رویکرد با سفرهای متعدد و رایزنی های نزدیک مقامات سیاسی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران و کشورهای منطقه ادامه یافته است. توسعه حضور و نقش آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه به ویژه در بعد نظامی و امنیتی، آشکارا با اهداف و منافع جمهوری اسلامی ایران و روابط کشورمان با سایر کشورها همخوانی ندارد. این واقعیت بر آنها پوشیده نیست.

  محرومان، بازماندگان مدرسه + عکس

اگرچه آمریکا و رژیم صهیونیستی همواره بر طبل ایران هراسی برای ایجاد اختلاف بین کشورهای منطقه نواخته اند، اما جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه تلاشی برای تهدید کشورهای منطقه نداشته و همواره بر ایجاد سازوکارهای مشترک محلی تاکید کرده است. ایجاد امنیت در خلیج فارس استراتژیک

این در حالی است که رژیم صهیونیستی که با مشکلات جدی داخلی و اجتماعی و سقوط دولت ائتلافی روبه‌رو است، بیش از هر زمان دیگری با بی‌ثباتی سیاسی دست و پنجه نرم می‌کند زیرا همواره تلاش می‌کند هر فرصتی را به ابزاری برای بازگرداندن وضعیت نابسامان خود تبدیل کند. کشورهای منطقه به خوبی از تاثیر منفی آمریکا و رژیم صهیونیستی در معادلات منطقه ای آگاه هستند و البته ریسک بالایی برای ارزیابی رژیم صهیونیستی که مسیری کاملا یک طرفه و زیان آور است را نمی پذیرند. . مسیر ایران و کشورهای منطقه برای حل سوء تفاهمات مصنوعی نباید تحت تأثیر منافع سیاسی و امنیتی کشورهای فرامنطقه ای قرار گیرد، زیرا افزایش مولفه های غیرسازنده در روند بازسازی روابط بین کشورها ممکن است منجر به ایجاد روابط جدید شود. سوء تفاهم و آسیب به حسن نیت بین همسایگان.

منبع: نورنیوز

انتهای پیام/4129/

دیدگاهتان را بنویسید