سریال سلمان فارسی نمونه ای از جهاد تبیین/ نقش بزرگ این سریال در ارتقای سطح کمی و کیفی هنر

نگاه سد و چیما به پشت صحنه سریال سلمان فارسی;

42663 549 فقط خبر

رئیس سازمان صدا و سیما از سریال سلمان فارسی به عنوان یک کارگاه آموزشی بزرگ برای هنرمندان یاد کرد که قطعا نقش بسزایی در ارتقای کمی و کیفی هنرهای نمایشی کشور خواهد داشت.

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، پیمان جبلی رئیس سازمان صدا و سیمای کشورمان بعد از ظهر پنجشنبه برای اطلاع از ساخت سریال معروف سلمان فارسی به شاهرود سفر کرد. رئیس رسانه ملی پس از بازدید از محل کلیسا در دمشق و دیدن فیلمبرداری چند پلان به داود میرباقری و عوامل مختلف این سریال خسته نباشید گفت خدا خیرتان دهد.

سپس جبلی با اشاره به سومین حضور خود در پشت صحنه سریال سلمان به زبان فارسی، این اثر را ویژه خواند و تاکید کرد: کاری که داود میرباقری انجام می دهد صرفا ساختن یک درام تلویزیونی نیست، بلکه تلاش برای تقویت حافظه تاریخی ایرانیان است.پس بدانند. جایگاه آنها در میان اصحاب پیامبر و رهبر اسلام چیست؟

وی با اشاره به ابعاد بین مذهبی داستان سلمان فارسی و حضور بازیگران بین المللی در این سریال، این اثر را دارای ارزش و موفقیت جهانی خواند و گفت: این اثر میر باقری و همکارانش نمونه ای از جهاد تباین است زیرا همه کارهایی که از طرف خودش در تاریخ ثبت و ارائه افتخار نمایش ایران است.

رئیس سازمان صدا و سیما ابراز امیدواری کرد که این سازمان به عنوان خادم هنرمندان بتواند با حمایت مستمر به تولید سریال طبق برنامه ریزی های انجام شده کمک کند.

رئیس سازمان صدا و سیما از سریال سلمان فارسی به عنوان یک کارگاه آموزشی بزرگ برای هنرمندان یاد کرد که قطعا نقش بسزایی در ارتقای کمی و کیفی هنرهای نمایشی کشور خواهد داشت.

  کارکرد و خدمات کارت خانواده عطاد و بانک رفاه کارگران افزایش یافته است

جبلی سریال فارسی سلمان را با ابعاد مختلف در حوزه فرهنگ جهانی، تمدن ایرانی و ترویج هنر ملی ارائه کرد و از زحمات عوامل این سریال قدردانی کرد.

داوود میرباقری نویسنده و کارگردان فارسی سریال سلمان نیز با خیر مقدم و قدردانی از حضور جبلی اظهار داشت: این سریال اثری پیچیده است که جغرافیای داستانی و تاریخی گسترده ای را در بر می گیرد و روایتگر مهاجرت سلمان به حقیقت را پیدا کنید

این نویسنده و کارگردان اعلام کرد که حدود 33 درصد از سریال که شامل فصل میانی یعنی. فصل بیزانس ساخته شد و گفت: در این فصل بازیگران مختلفی از یونان، ارمنستان، مراکش و تونس جلوی دوربین رفته اند و بازیگران ایرانی نقش بسزایی در دیده شدن جهانی آن دارند.

وی ابراز امیدواری کرد با حمایت رسانه ملی، ساخت قسمت های پایانی فصل بیزانس به زودی به پایان برسد و فیلمبرداری فصل ایران و سپس حجاز به پایان برسد.

در این دیدار که با جواد رمضانژاد رئیس مرکز سیمافیلم و حسین کرایی مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی و جمعی از همراهان از جمله شهردار و رئیس شورای شهر شاهرود برگزار شد، جبلی از شهرهای مختلف بازدید کرد. قسمت هایی از لوکیشن کلیسا در دمشق و سپس قسمت هایی از سریال نمایش داده شد که این مکان فیلمبرداری شده مشاهده شد.

رئیس سازمان صدا و سیما در ادامه بازدید از لوکیشن قسمت دریایی سریال سلمان فارسی شامل دریاچه، کشتی ها و غارها بازدید کرد و از ایجاد ظرفیت های جدید گردشگری برای شهرستان شاهرود از طریق آن ابراز خرسندی کرد. ساخت سریال سلمان فارسی.

  رئیس جمهور: اسامی حساب های بد - فکر مدرن را منتشر کنید

سلمان فارسی جبلی در آخرین مرحله از بازدید خود از پشت صحنه سریال، دیداری صمیمانه با عوامل سریال داشت و به دست اندرکاران سیمافیلم دستور داد تا کار را تا حد امکان آسان کنند.

سریال سلمان فارسی به نویسندگی و کارگردانی داوود میرباقری و تهیه کنندگی حسین طاهری محصول زلال فیلم و به سفارش مرکز سیما فیلم است. این سریال به زندگی و زمانه سلمان فارسی دوست ایرانی پیامبر در سه فصل ساسانی، بیزانس و اوایل ایران اسلامی می پردازد. تصویربرداری این سریال از آذرماه ۱۳۹۷ در کرمان آغاز شد و در شهرهای سینمایی شاهرود، قشم، جلفا، غزالی، نور و دفاع مقدس ادامه یافت و اکنون فیلمبرداری یک سوم میانی آن به پایان رسیده است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید