سرکه سیب چگونه باعث کاهش وزن می شود؟ – اندیشه معاصر

محققان نشان داده اند که مصرف سرکه سیب می تواند کاهش وزن را بدون ورزش یا رژیم غذایی تسریع کند. بر این اساس مشخص شده است افرادی که روزانه دو قاشق چای خوری سرکه را به رژیم غذایی خود اضافه می کنند، وزن خود را کاهش داده و وزن خود را کاهش می دهند.

این مهم است زیرا آنها بدون ایجاد تغییرات دیگری در رژیم غذایی خود یا ورزش بیشتر به این مهم دست یافته اند. محققان همچنین گفتند که سرکه سطح تری گلیسیرید را کاهش می دهد که نشان دهنده سلامت بهتر قلب است.

در این بین، مهم است که بررسی کنید که آیا سرکه سیب خود در این روند کاهش وزن موثر است یا خیر. برای اینکه سرکه را خوشمزه تر کنید، می توانید آن را با یک لیوان آب یا نوشیدنی دیگر مخلوط کنید تا طعم تند آن کاهش یابد. از طرفی می توان آن را روی سالاد ریخت، به اسموتی ها اضافه کرد یا برای طعم دادن به غذا استفاده کرد.

از دیگر فواید سرکه می توان به کاهش فشار خون و جلوگیری از افزایش قند خون پس از غذا اشاره کرد.محققان 175 داوطلب را به سه گروه مطالعه جداگانه تقسیم کردند. گروه اول به عنوان گروه کنترل عمل می کنند و رژیم غذایی معمولی خود را ادامه می دهند، گروه دیگر روزانه یک قاشق چای خوری سرکه دریافت می کنند، در حالی که گروه سوم روزانه دو قاشق چای خوری در رژیم غذایی خود قرار می دهند.
نتایج نشان می دهد که پس از 12 هفته، کسانی که دو قاشق چای خوری اضافه کرده اند بین یک تا دو کیلوگرم وزن کم می کنند. آنها همچنین سطح تری گلیسیرید کمتری داشتند، در حالی که دو گروه دیگر وزن قابل توجهی از دست ندادند.

  تکمیل فرآیند انعقاد سوره یاسین و تصویب گسترده طرح آزادی زندانیان اجباری

نویسندگان این مطالعه نتیجه گرفتند: سرکه باعث کاهش وزن، شاخص توده بدنی و توده چربی بدن در افراد چاق می شود. علاوه بر این، مصرف منظم سرکه سطح تری گلیسیرید سرم را کاهش می دهد.

مطالعات حیوانی نشان داده است که اسید استیک، جزء اصلی سرکه، می تواند چربی بدن را کاهش دهد. نویسندگان در مورد دیگر فواید سرکه می نویسند: سرکه سابقه بسیار طولانی دارد و مصرف آن به بابل باستان در 5000 سال قبل از میلاد برمی گردد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1276448

دیدگاهتان را بنویسید