سرمربی بزرگ ایتالیایی به استقلال بازگشت/ مجیدی دوست ندارد برای قهرمان نشدن هت تریک کند – تفکر معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، دیدار مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی بین تیم های پیکان و استقلال روز سه شنبه هفته جاری در ورزشگاه دستگردی برگزار می شود. علی لطیفی مهاجم سابق استقلال درباره دیدار پیکان و استقلال در جام حذفی اظهاراتی را بیان کرده است.

شرایط استقلال را در آستانه حضور مجدد در جام حذفی چگونه ارزیابی می کنید؟

فرهاد مجیدی در سال های اخیر الگوی جدیدی برای استقلال رقم زده است و آن این است که این تیم با تیم های قبلی استقلال که حتی با مربیان دیگر هم کار کرده اند بسیار متفاوت است و استقلال «آزاد» نیست. این را در بازی با هواداران به وضوح دیدیم. با وجود اینکه این تیم ایستادگی نکرد اما سه امتیاز را گرفت و سپس زمین را ترک کرد.

دلیل این چیست؟

دلیلش این است که مجیدی اول کار هوشمندانه ای انجام داد و گابریل پین را وادار کرد تا ساختار دفاعی تیمش را حل کند، مشکلی که در سال های اخیر در استقلال همیشگی بوده است و دوم اینکه پین ​​از کشوری می آید که مهد فوتبال دفاعی است. برای احیای شخصیت دفاعی خود که در آن سال ها تقریباً از بین رفته بود. مجیدی پس از رفع مشکلات خط دفاعی خود موفق شد شخصیت برنده را به تیمش تحمیل کند. اما یک مشکل وجود داشت.

چه مشکلی؟

اینکه استقلال نتوانست تعادل مناسبی بین فاز هجومی و دفاعی تیمش ایجاد کند و این در نیم فصل کاملا مشهود بود. حالا به نظر می رسد مجیدی قصد دارد در نیم فصل تیمش را متعادل کند و بازیکنان هجومی را جذب کند و رضایت تماشاگران را جلب کند. هواداران استقلال قطعا از نتایج تیم راضی هستند اما از فرم بازی راضی نیستند. هر زمان که استقلال می توانست همزمان فوتبال هجومی و دفاعی بازی کند، می تواند مدعی اصلی قهرمانی باشد.

  بارسلونا کاپیتان ناپولی را تعقیب می کند

بازی با پیکان را چگونه می بینید؟

می دانیم که فرهاد و تیمش همان پیکان را در بازی لیگ برتر با سه گل شکست دادند، اما پیکان از آن زمان پوست اندازی شده و تیم دو ماهه نیست. پیکان تیمی جوان و پرتلاش است که می تواند برای هر حریفی خطرناک باشد و از طرفی انگیزه آنها برای رویارویی با استقلال می تواند مهمترین عامل و ویژگی این تیم باشد.

کدام تیم شانس بیشتری برای قهرمانی دارد؟

استقلال قطعا شانس بیشتری برای برد در این بازی و صعود دارد اما نمی توان پیکان را تیم بازنده ای دانست.

با توجه به شناختی که از هر دو تیم دارید، فکر می کنید این دیدار 120 دقیقه طول بکشد و استقلال دوباره به مشکل بخورد، مثل بازی با نود ارومیه؟

جام حذفی جام عجایب است و نمی توان آن را به درستی پیش بینی کرد. اما مطمئنم این بازی در 90 دقیقه برنده را مشخص می کند. استقلال شخصیت تیمی خوبی پیدا کرد و با پیروزی مقابل هواداران اعتماد به نفسش برگشت. از طرفی فرهاد چون از قهرمانی در لیگ برتر مطمئن نیست قطعا در دیدارهای حذفی با اما و اگر نمی خواهد راه رسیدن به جام را طی کند. استقلال دو فصل متوالی به فینال جام حذفی رسید و شکست خورد. حالا مجیدی نمی خواهد دوباره این فرصت را از دست بدهد.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1263980

دیدگاهتان را بنویسید