سرلشکر موسوی: ارتقای توان پهپادهای ما غیرقابل توقف است

950696 فقط خبر

به گزارش گروه سیاسی آنا به نقل از روابط عمومی ارتش، سردار سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در قرارگاه راهبردی 313 پهپاد گفت: امروز این فرصت را داشتیم تا بخشی از پهپادها را فراهم کنیم. پهپاد همه این امکانات با توجه به تدابیر فرمانده معظم کل قوا و سیاست ابلاغی ستاد کل نیروهای مسلح ایجاد شده است تا بتوانیم از استقلال، وظیفه و مأموریت اصلی خود دفاع کنیم. از استقلال، جمهوری اسلامی و کشورمان دفاع کنیم، امنیت ملت بزرگ ایران چیز خوبی است.

وی افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در تلاش هستند تا در صورت نیاز توان رزمی خود را ارتقا دهند و با تکیه بر توانمندی های بومی و جوانان به این هدف در همه عرصه ها به ویژه در حوزه توانمندی پهپادها دست یابند. تا به امروز پیشرفت‌های زیادی داشته‌اند. «شما در اینجا تعدادی از آنها را دیده‌اید که به انواع سلاح‌ها و تجهیزات بومی ایرانی مجهز هستند.

فرمانده کل ارتش گفت: بزرگترین دستاورد ما این است که به هیچ جا وابسته نیستیم و هر آنچه را که برای دفاع از کشور و انجام مأموریت لازم است فراهم می کنیم و به هیچ وجه نمی توانیم توان رزمی خود از جمله ارتقاء را ارتقا دهیم. قابلیت ها، هواپیماهای بدون سرنشین، غیرقابل توقف باشید.”

سرلشکر موسوی گفت: خدا را شاکریم که می توانیم از ملت قدرتمند و مقاوم خود به خوبی دفاع کنیم و امیدواریم بتوانیم با روی سفید از این مسئولیت فرار کنیم. در حال حاضر پهپادهای مختلف در نیروهای مسلح از جمله ارتش ماموریت هایی را انجام می دهند. از کوچکترین پهپادها تا بزرگترین آنها، Low 22، که هر کدام ماموریت های متفاوتی دارند. برای ماموریت های محلی، تاکتیکی و استراتژیک به شناسایی، جنگ، انهدام، پرسنل و غیره نیاز داریم. پهپادهایی که می توانند ماموریت ها را انجام دهند.

  ارزش سهام عدالت امروز 2 آذر 1400 + جدول - اندیشه مدرن

وی خاطرنشان کرد: نیاز به تقویت پهپادهای دوربرد با تداوم پرواز بالا و ظرفیت حمل مهمات بالا برای اصابت به اهداف استراتژیک، ما را بر آن داشت تا توانایی پهپادهای موجود را ارتقا دهیم و موشک‌ها و بمب‌های مختلف را با بردهای مختلف در دستور کار خود قرار دهیم. با کمک جوانان با انگیزه، متعهد و متخصص راه استقلال را با طراحی و تولید انبوه پهپاد ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/4013/

دیدگاهتان را بنویسید