سرطان معده با این سبزیجات – یک فکر مدرن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی Contemporary Thought، سرطان همچنان یکی از علل اصلی مرگ و میر در جهان است.

یافتن راه های پیشگیرانه برای پیشگیری از سرطان یکی از انگیزه های محققان برای مبارزه با این بیماری است. بر اساس یافته های جدید محققان بنیاد جهانی سرطان، برخی از سبزیجات ممکن است خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهند.
سرطان، عامل اصلی مرگ و میر در جهان، تنها تا سال 2020 نزدیک به 10 میلیون نفر را کشته است. این ارقام زمانی به دست می آیند که میلیاردها دلار برای یافتن درمان های موثر هزینه شده است.

محققان در تلاشند تا بفهمند سبک زندگی چگونه می تواند بر سرطان تأثیر بگذارد.
رژیم غذایی موضوع برخی از این مطالعات است. یکی از جالب ترین یافته های محققان سبزیجات بدون نشاسته است که خطر ابتلا به سرطان معده را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. کنسرو مواد غذایی را می توان به عنوان فرآیند درمان و نگهداری غذا به گونه ای تعریف کرد که از این فرآیند جلوگیری کرده یا به طور قابل توجهی کند می کند و از بیماری های ناشی از غذا جلوگیری می کند و در عین حال ارزش غذایی، طعم و بافت غذا را کاهش می دهد.
برای افزایش ماندگاری غذا معمولا از نمک و ترشی استفاده می شود که خطر ابتلا به سرطان معده را افزایش می دهد. مدل‌های حیوانی نشان می‌دهند که مقادیر زیاد نمک چسبندگی پوشش را تغییر می‌دهد، که از معده محافظت می‌کند و احتمال تشکیل ترکیبات N-nitroso را افزایش می‌دهد.
علاوه بر این، مصرف زیاد نمک باعث افزایش تجمع هلیکوباکتر پیلوری می شود که یکی از قوی ترین علل سرطان معده است. در نهایت، سطوح بالای نمک مسئول آسیب سلولی است که خطر ابتلا به سرطان معده را افزایش می دهد.
شواهدی وجود دارد که خوردن غذاهای پر نمک، از جمله سبزیجات بدون نشاسته، خطر ابتلا به سرطان معده را افزایش می دهد.

  میزان افزایش ضریب حقوق کارمندان و مستمری بگیران در سال 1401 تعیین شد.

سبزیجات بر اساس میزان نشاسته به دو دسته نشاسته ای و بدون نشاسته تقسیم می شوند. هویج، چغندر، کلم، شلغم، و همچنین سبزیجات سبز و برگ دار مانند اسفناج و کاهو؛ سبزیجات چلیپایی شامل خانواده کلم مانند کلم بروکلی، کلم و شاهی است. و سبزیجاتی مانند پیاز، سیر و تره فرنگی از جمله سبزیجات بدون نشاسته هستند.
در مقابل کربوهیدرات موجود در سبزیجات نشاسته ای مانند سیب زمینی و سیب زمینی شیرین بسیار بیشتر از سبزیجات نشاسته ای است. مطالعات نشان می دهد افرادی که به طور منظم رژیم غذایی شور می خورند دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به سرطان معده هستند.

مطالعات انجام شده بر روی مردان ژاپنی نشان می دهد که از بین افرادی که کمترین نمک مصرفی را دارند، از هر 1000 نفر تنها یک نفر در سال در معرض سرطان معده قرار می گیرد. اما برای مردانی که نمک زیادی مصرف می کنند، این رقم یک نفر از هر 500 نفر است.

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1262696

دیدگاهتان را بنویسید