«سردار بی سر» به وطن بازگشت

117037 916 فقط خبر

من گزارش میدم اعتدالروابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای اعلام کرد:

“به نام خدا
فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام را به عموم مردم شهیدپرور و عاشق عاشورایی ایران اسلامی تسلیت عرض می نمایم.

بنا به دستور سرافراز سردار سرلشکر پاسدار شهید حاج قاسم سلیمانی مبنی بر تعقیب و گریز ویژه مفقودین در محور خان طومان به رحمت الهی و تلاش مستمر و شبانه روزی تیم تحقیق و تفحص هویت پیکر پاک پنج شهید مدافع حرم از استان های مازندران، البرز و فارس به نام های شهید «عبدالله اسکندری»، شهید «رحیم کابلی»، شهید «مصطفی تاش موسی»، شهید «محمد امین کریمیان» و شهید «عباس اسمی» با تطبیق نمونه‌های DNA در مرکز ژنتیک سپاه شناسایی و تأیید شد و پیکر پاک این شهدای والامقام به میهن اسلامی بازگشت.

بر اساس اعلام روابط عمومی ارتش، پیکر پاک این شهدای والامقام برای طواف و عبادت در حرم مطهر امام رضا علیه السلام و پس از طواف ضریح مطهر عازم مشهد مقدس می شود. امام هشتم توسط خادمان آستان مقدس رضوی به زادگاهشان برده می شود. دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا باید دفن شود.

مراسم تشییع، تشییع و تدفین پیکرهای مطهر شهدا متعاقبا اعلام می شود.

سردار شهید «عبدالله اسکندری»
به گزارش ایسنا، شهید عبدالله اسکندری از فرماندهان دوران دفاع مقدس بود که پس از پایان آن و تجربه ای که با آغاز تحرکات داعش آموخت، به عنوان مستشار نظامی به سوریه رفت و در 15 خرداد 1393 در آنجا ایشان در کنار رزمندگان مقاومت اسلامی از حرم حضرت زینب کبری (س) و اماکن مقدس مسلمین پاسداری کردند و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

  شروع طوفانی و اوایل پاییز / یامگا را تحلیل کرد؟ - اندیشه معاصر

پس از شهادت این سردار، پیکر وی به خانواده تحویل داده نشد، اما صحبت هایی مبنی بر اینکه می توان با تعویض اسیر و یا پرداخت هزینه، جسد را به دست آورد اما خانواده این سردار شهید اعلام کردند: به کسانی که می خواهند برگردند، بگویید. جنازه به پدر، ما راضی نیستیم که یک ریال از پول بیت المال خرج این گروه خبیث نشده باشد. حتی یک اسیر هم نباید آزاد شود. پدر رفته بود تا بفهمد. هیچ توقعی به آنچه در راه خدا داده ایم نداریم و حاضر نیستیم یک ریال از بیت المال برای پیکر پدرمان خرج کنیم. زیرا هر اقدامی برای کمک به آنها در نظر گرفته می شود».

دیدگاهتان را بنویسید