سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: تا قبل از پایان سال موافقت شد – اندیشه معاصر

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: در مذاکرات هسته ای وضعیت کشور ما بسیار خوب است و میدان و حاکمیت در دست ماست. دستان ما پر است و دست برتر را داریم و مذاکره کنندگان ما با حمایت قوی کار می کنند.

محمود عباس زاده مشکینی توضیح می دهد: به گفته خود غربی ها تحریم ها را پشت سر گذاشته ایم و کارت های خوب و طلایی در مذاکرات داریم. دستیابی به یک توافق خوب و سودآور قابل دستیابی است، هر چند غرب به ویژه آمریکایی ها تلاش می کنند توافق بدی را به ما تحمیل کنند. این واقعیت غرب است و واقعیت جمهوری اسلامی این است که ایران به هیچ وجه زیر نیست، توافق شکسته نشده است. «توافق بد به این معناست که آنها به هدف خود خواهند رسید و ما به آن نخواهیم رسید.

وی گفت: تا قبل از پایان سال 1400 به توافق می رسیم و توافق حاصل می شود. “البته مهم نیست چه زمانی به نتیجه می رسیم، بلکه مهم این است که به نتیجه خوبی برسیم، بنابراین ابتکار عمل را در دست داریم و مذاکرات را مدیریت می کنیم.”

وی درباره تاثیر ایران در روند مذاکرات گفت: ذخیره سازی اورانیوم و سانتریفیوژها ، احیا شدند. از سوی دیگر، ظهور یک دولت انقلابی جدید و فعال و انسجام داخلی و نیز تشکیل بلوک قدرت در شرق از برگه های برنده ایران در مذاکرات است.

عباس زاده ادامه می دهد: آخرین و خطرناک ترین ابزار طرف های مذاکره، تحریم های جمهوری اسلامی بود. ما در مرکز قدرت تشکیل بلوک قدرت در شرق هستیم. بلوکی قدرتمند که دارای سه رکن ایران، روسیه و چین است و روز به روز قدرتمندتر می شود. بر اساس توافق با چین، بیش از 500 میلیارد دلار در کشور ما در صنایع بسیار استراتژیک سرمایه گذاری خواهد شد.

  ممنوعیت تردد در پایتخت به مناسبت روز ارتش اعلام شده است

وی با متهم کردن طرف مذاکره کننده به “اتلاف وقت” گفت: ما اراده و جدیت داریم و اگر غربی ها در این زمینه کم باشند، می توان به توافق خوبی دست یافت. ما به هیچ وجه وارد توافق بدی نخواهیم شد. آنها با این حرف ها می خواهند ما را تحت فشار بگذارند و حرف آنها علیه ایران جنگ روانی است اما ما منفعل عمل نمی کنیم و اسیر نقشه های آنها نمی شویم. در شرایط کنونی به نظر من رسیدن به یک توافق خوب و برد و برد دست نیافتنی نیست.»

انتهای پیام/*

(1 بار بازدید شده، 1 بازدید امروز)

لینک کوتاه: https://andishemoaser.ir/?p=1253601

دیدگاهتان را بنویسید