سامی: دست همه دلال ها با قرارداد ساپینتو قطع شد/ جدایی مجیدی برای استقلال خوب نبود

1077622 فقط خبر

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری آنا، فرشید سمیعی با بیان اینکه فرهاد مجیدی از استقلال جدا شد، گفت: تا آخرین لحظه او در استقلال می ماند و به کارش ادامه می دهد، چون پروژه ای که با او طراحی کردیم سه ساله بود.

وی افزود: به دلایل موجه مجیدی از تیم ما جدا شد. او برای استقلال خیلی زحمت می کشد. خواسته او محسوب می شود و به ما اطلاع می دهد که مدیریت تصمیم گرفته درخواست او را به عنوان تشکر و پاداش قبول کند در حالی که همه به دنبال ماندن مجیدی هستند.

سخنگوی باشگاه استقلال افزود: به هر حال مجیدی در استقلال کار بسیار خوبی انجام داد و امیدواریم در هر جایی موفق باشد. اما با توجه به درخواست های مختلف تصمیم برای تغییر سرمربی گرفته شد اما در ادامه به دلایل مختلف تصمیم به تغییر سرمربی ایرانی گرفته شد. متأسفانه با توجه به اتفاقاتی که رخ داد، امکان همکاری با مربی داخلی وجود نداشت، بخشی از آن به خاطر هجمه هایی بود که به سرمربی ایرانی وارد شد و می دانید او از کجا آمده است. در هر صورت همکاری با سرمربی ایرانی امکان پذیر نبود. سپس رزومه مربیان خارجی بررسی شد، کشور ما جایی است که باید جایگاه مربیان خارجی از نظر فرهنگی و اجتماعی مورد توجه قرار گیرد. باشگاه استقلال در سه فصل اخیر با آمدن مجیدی و به خصوص در سال آخر با اضافه شدن تیم مجیدی به ایده خاص فوتبال، مجبور شد به همین منوال ادامه دهد تا بازیکنان شرایط را درک کنند. در نهایت پس از بررسی گزینه های مختلف، با ساپینتو به توافق رسیدیم.

سامیعی در پاسخ به این سوال که آیا از میزان پولی که با ساپینتو کار می کنند راضی هستند یا خیر، پاسخ داد: برخی از دلال ها و دلال ها صحبت می کنند اما باید بگویم که دست همه دلال ها قطع شده است. قراردادی که امضا کردیم عالی است. نمی خواهم ارقام و مبالغی را بگویم چون ارقامی که برای مربیان خارجی داشتیم اصلا به میزان میانجیگری اضافه نشد. مذاکرات با ساپینتو مستقیم بود. باید بگویم مبلغی که با او گرفتیم بسیار خوب و به نفع باشگاه استقلال است.

  گذر موفق دولت از کسری بودجه 400 هزار میلیارد تومانی

سخنگوی باشگاه استقلال توضیح داد: اینکه عده ای می گویند زیرساخت ها را رها کنید و بازیکن بخرید، باید بگویم که شرایط جدید قانونی باشگاه استقلال چنین مسائلی را نمی طلبد. ما شرکتی هستیم که وارد فرابورس شده ایم و نمی توانیم ضرر کنیم، شرایط قبلی تمام شده و از بین رفته است. باید شرایط را بررسی کنیم و روی زیرساخت ها کار کنیم تا باشگاه بتواند درآمدزایی کند و خودش را حفظ کند، این یک مسیر دو طرفه است. باشگاه استقلال شرایطی دارد که باید در نظر گرفته شود. استقلال با هیچ باشگاه دیگری قابل مقایسه نیست، او از کوچکترین کمکی محروم است و خودش است و خودش.

سمیعی افزود: با توجه به امتیازاتی که ایجاد می کند هیچ گونه کمک و وجهی از دولت، سازمان، نهاد و مکان دریافت نمی کند. استقلال کسب و کار درآمدی خودش را دارد. طبق کارنامه ایرلو، نقل و انتقالات استقلال با نظر سرمربی انجام شده است. در استقلال هم همینطور بود. سال گذشته تمام نقل و انتقالات با نظر فرهاد مجیدی انجام شد و در این فصل کار با نظر ساپینتو انجام می شود.

با توجه به اینکه فرهاد مجیدی سه ساله با استقلال قرارداد داشت و حالا که به تیم اتحاد کلبا پیوسته، آیا درآمد مالی از استقلال خواهد داشت؟ وقتی با باشگاه دیگری قرارداد می بندد و این را به استقلال گزارش می دهد به پاداش فکر کنید، حتی از دبی هم او را داشتیم، چون خیلی از آنها واقعی بودند و به خاطر فضای فوتبال ایران، مجیدی تصمیم گرفت که ماندن او خوب نیست. اما او این تیم را با عشق دوست دارد. او سپس از امارات با این باشگاه قرارداد بست و از این انتقال به باشگاه استقلال درآمدی نداشت.

  حقوق شهروندی چیست؟ - اندیشه معاصر

سخنگوی باشگاه استقلال با بیان اینکه کمپ ناصر حجازی در مراحل آماده سازی و محل تمرین استقلال در فصل آینده است، گفت: یکی از مشکلاتی که باشگاه استقلال در سال های گذشته داشته، نامشخص بودن محل تمرین است. نه تنها قرارگاه حجازی آماده است. زمین تمرین حجازی برای تمرین استقلال در این فصل آماده می شود اما زمین مجموعه انقلاب را هم حفظ می کنیم. در مورد سرزمین آرارات باید خلاصه کنیم که آیا این سرزمین را حفظ می کنیم یا خیر. البته بازسازی یک ورزشگاه باکیفیت در دستور کار است، دو زمین تمرینی نیز وجود دارد که برای بازسازی آن کار خواهیم کرد.

سمیعی درباره اینکه قرارداد وریا گفوری با استقلال به پایان رسیده است و اینکه آیا باشگاه برنامه ای برای تمدید این قرارداد دارد یا خیر، توضیح داد: در حال حاضر در حال تبادل اطلاعات با ساپینتو هستیم و فیلم در اختیار همه بازیکنان قرار گرفته است. این تیم شروع کرد و امروز هم ادامه دارد. با توجه به نظرات ارسالی ساپینتو، کار برای تمدید قرارداد بازیکنان را آغاز کرده ایم.

وی ادامه داد: معمولا ساختار تیم قهرمان را در کل تغییر نمی دهند بلکه آن را ترمیم و تقویت می کنند. حداقل دو سه خرید برای فاز تهاجمی استقلال خواهیم داشت. ساپینتو با توجه به تجربه حضورش در پرتغال و دانشی که از بازیکنان ایرانی کسب کرده، انتخاب خوبی خواهد داشت. بازیکنانی که به استقلال اضافه می شوند باید در کنار این تیم باشند. اگرچه برخی می گویند تکلیف 500 یا 350 میلیارد دلاری که مدیرعامل قول داده بود چه شد؟ اما مدیرعامل باشگاه ما اعلام کرد که با دلال قرارداد 500 میلیاردی بسته است اما نگفت که ما چنین قراردادی را با اسپانسر بسته ایم.

  اقتدارگرایی مزیت اصلی دانش بنیان است - خبرگزاری آنا

سخنگوی باشگاه استقلال اضافه کرد: همه چیز برنامه ریزی شده بود اما اولین ضربه را از داخل فوتبال ایران خوردیم، مسئولان و نهادها نامه هایی نوشتند که استقلال مراحل قانونی انتخاب دلال را رعایت نکرده و خلاف قانون عمل کرده است. بر اساس همین شنیده ها، نهادهای نظارتی برحسب وظایف خود وارد شده اند تا بررسی کنند و ببینند مشکل چیست. در آن زمان هرگونه قراردادی با استقلال تا پایان بررسی نهایی ممنوع بود. در نهایت استقلال بعد از 4، 5 ماه از دست دادن فصل برنده این موضوع شد. به خاطر این نامه ها که از داخل نوشته شده بود، 200 تا 250 میلیارد تن ضرر کردیم، همه اسناد موجود است.

سمیعی در خصوص شرایط جذب محمد محبی، علیرضا کوشکی و … گفت: باشگاه استقلال در حال بررسی بازیکنان است اما ما نام بازیکن را نمی گوییم چون خاطره خوشی از آن نداریم و زمانی که نام بازیکن را گفتیم. بازیکن چندین مشکل داشت.” قلب استقلالی نیست، اصلاً در نظر گرفته نمی شود. ما نمی توانیم گزینه هایی را به بازیکن بدهیم.

انتهای پیام/4048/

دیدگاهتان را بنویسید