سامانه هدایت مجازی انتخاب رشته فعال شد

معاون سازمان سنجش آموزش کشور:

معاون فنی و آمار سازمان سنجش آموزش کشور از فعال شدن سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی آزمون سراسری ۱۴۰۱ از امروز (پنجشنبه) برای هر گروه آزمایشی خبر داد.

2037 514 فقط خبر

به گزارش گروه علم، کاناوری و دانش خبرگزاری آنا، احسان جمالی وی گفت: با توجه به دغدغه داوطلبان و خانواده های آنان در رشته انتخاب رشته، سازمان سنسه اقدام به طراحی ویژه راهنمای انتخاب رشته و اجرای سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی در آزمون سراسری 1401 کرده است.

وی افزود: متقاضیان باید بر اساس علایق، توانایی ها و شرایط اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی رشته تحصیلی خود را انتخاب کنند. نرم افزار میدان مجازی با استفاده از اطلاعات داوطلبان کنکور امسال و اطلاعات مکان منطقه در سال های گذشته، حوزه هایی را ارائه می دهد که متقاضی اگر سال گذشته منطقه را انتخاب می کرد، شانس قبولی داشت.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: متقاضی باید با توجه به عوامل موثر در انتخاب منطقه و دانشگاه تصمیم نهایی را بگیرد. با توجه به اینکه در انتخاب رشته چندین فاکتور از جمله میزان علاقه به رشته و دانشگاه با در نظر گرفتن نوع رشته، مقطع تحصیلی، شرایط و امکانات دانشگاه و شهر محل تحصیل در نظر گرفته می شود. ، قوانین و الزامات خاص برای هر رشته، تعهدات پس از فارغ التحصیلی و غیره. مهم است و نرم افزار انتخاب رشته مجازی قادر به اولویت بندی رشته ها با توجه به تمامی عوامل ذکر شده از جمله علاقه و سلیقه متقاضی نیست، این سامانه تنها می تواند راهنمای ورود به رشته هایی باشد که متقاضی امکان پذیرش در آن ها را دارد.

  این شخص شناسایی شد! از دزدی تا تیراندازی به پلیس شهر - تفکر مدرن

سامانه هدایت مجازی انتخاب رشته فعال شد

امکان جستجو بر اساس معیارهای مختلف

جمالی ویژگی های نرم افزار راهنمای انتخاب رشته مجازی آزمون سراسری را برشمرد و گفت: در این نرم افزار امکان جستجو بر اساس نوع رشته، مقطع تحصیلی، منطقه استان، ناحیه، نوع پذیرش و یا ترکیبی از همه این موارد فراهم شده است. این سامانه با توجه به وضعیت تحصیلی متقاضی، با هر جستجو تا 300 کد رشته محل ارائه می کند که شانس پذیرش متقاضی را از بالا به پایین افزایش می دهد.

وی افزود: این سامانه ممکن است به برخی از داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته هستند پیشنهاد رشته ندهد و یا کرسی های محدودی ارائه دهد. به این دسته از داوطلبان توصیه می شود با توجه به رشته مجاز و رشته محل های درج شده در راهنمای انتخاب رشته و اطلاعیه های سازمان سنجش نسبت به انتخاب رشته بر اساس علاقه و اولویت خود اقدام کنند.

سامانه هدایت مجازی انتخاب رشته فعال شد

معاون فنی و آمار سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: سامانه انتخاب رشته مجازی، رشته های تحصیلی نیمه متمرکز، بورسیه، با شرایط ویژه دانشگاه فرهنگیان (مراکز تربیت معلم سابق) توصیه نمی شود و متقاضیان در صورت تمایل نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. گرایش های کرسی های مذکور باید دارای ضوابط و شرایط موسسات مذکور بوده و با توجه به علاقه و اولویتی که در نظر دارند، آن رشته از کرسی ها را در فرم انتخاب رشته وارد نمایند.

جمالی تاکید کرد: داوطلبان توجه داشته باشند که در صورت عدم ثبت نام رشته انتخابی خود در نرم افزار اصلی انتخاب رشته، از چرخه انتخاب رشته آزمون سراسری حذف خواهند شد و به عبارتی سامانه مجازی انتخاب رشته صرفا جهت راهنمایی بوده و داوطلبان را بر اساس راهنمایی می کند. روی گزینه های انتخاب شده و او نیز آماده انتخاب فیلد اصلی است.

  ببینید: توصیه جدید شعبده باز برای نباختن!

وی یادآور شد: داوطلبان می توانند با پرداخت 19 هزار و 600 تومان برای هر یک از گروه های آزمایشی که مجاز به انتخاب رشته در رشته های آزمایشی هستند از راحتی این نرم افزار استفاده کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید